Často kladené dotazy (FAQ)
Lze léčit furunkly pomocí homeopatie?
Hnisavé kožní infekce (pyodermie) jsou bakteriální infekce kůže vyvolané takzvanými pyogenními bakteriemi (bakterie, které vyvolávají tvorbu hnisu), nejčastěji kmeny Staphylococcus aureus a beta-hemolytickými streptokoky skupiny A.
Bolesti kloubů a nespavost v těhotenství
Není ničím výjimečným, že se žena dostane k homeopatii v době, kdy čeká děťátko. Důvodem bývá hledání řešení různých potíží pomocí šetrné léčby. A tou homeopatie bezesporu je.
Nechutenství
Některé děti mají k jídlu chuť takřka pořád, jiné by se mu raději vyhnuly. Když je k tomu ještě dítě spíše hubenější, rodiče se tímto stavem trápí. I s dotazy ohledně nechutenství se na nás často obracíte. Podívejme se spolu na odpověď odbornice.
Opakované záněty středního ucha
Bolesti uší zlobí častěji děti. Ale i dospělí se mohou se záněty středouší potýkat.
Jak správně podávat dětem homeopatika?
V naší poradně se čas od času objeví i prosby o radu, jak správně a jak dlouho podávat homeopatické léky. Naši lékaři-homeopaté rádi zodpoví i tyto dotazy...
Opakovaná nemocnost a zvětšená nosní mandle
S nástupem chladných měsíců roku se u malých dětí nemoci často opakují – zejména, když navštěvují školku, či školu. Týden jsou ve školce, týden doma a tak je to až do jara. V naší poradně se maminky často ptají i na možnost homeopatického řešení potíží souvisejících se zvětšenou nosní mandlí.
Smutek a vyčerpání po porodu
Poporodní stavy skleslosti a smutku, označované také jako „poporodní blues“, se považují spíše za normální stav a vyskytují se u asi 80 % matek. Jedná se o krátkou a přechodnou záležitost, která netrvá déle než dva týdny. Maminka může být plačtivá, přecitlivělá, někdy se cítí osaměle. Tyto pocity obvykle za krátko bez zásahu ustanou. Pokud stav někdy přetrvává déle, je potřeba vyhledat pomoc odborníků. Podporu nabízí i homeopatie.
Nachlazení v těhotenství
Těhotenství je často obdobím, kdy nastávající maminky hledají šetrné, nechemické řešení různých potíží. V chladných měsících roku to může být právě nachlazení, které je přivede i k homeopatii.
Hemoroidy
„Zlatá žíla“ neboli hemoroidy trápí nejčastěji lidi trpící zácpou. Objevují se i v těhotenství a po porodu. Důležitou roli v jejich tvorbě hraje i životní styl.
Přetrvávající kašel po viróze
Podzimní virózy mívají různý průběh. Někdy stačí několik dní a nemocný si ani nevzpomene, že ho něco trápilo, jindy zas chvíli trvá, než vymizí všechny příznaky. Zde může pomoci také podávání homeopatických léků.
Opakovaný výskyt oparu v těhotenství
Opar začíná svěděním, pálením rtu a pak vzniká puchýřek. Po prasknutí puchýřku se tvoří strup. Opar je také někdy doprovázen zduřením uzlin. V těhotenství je výsev oparu nebezpečnější, protože může dojít k infekci plodu.
Otohematom u psa
Někdy má komunikace našich čtenářů s našimi odborníky v poradnách pokračování. Tázající informuje o vývinu potíží, naši homeopaté odpovídají na aktuální stav. Když se pak problém podaří vyřešit a k nám se dostane zpětná vazba, s jejíž zveřejněním čtenář souhlasí, rádi se s vámi podělíme!
Zápach z úst dítěte
I malým dětem někdy může páchnout pusinka. Příčiny zápachu z úst jsou různé – nedostatečná hygiena, zubní kaz, nevhodné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim…
Krvácení z nosu po koupání
Důvodů, proč mají děti pocit ucpaného nosu, může být víc. Jedním z nich je například podrážděná nosní sliznice po návštěvě koupaliště.
Nespavost a kouření
O důležitosti spánku snad nikdo nepochybuje. Právě čas odpočinku je totiž příležitostí načerpat fyzické i psychické síly potřebné k „normálnímu fungování“.