Těhotenství

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Mírnější projevy nevolnosti v těhotenství vám pomůže zvládnout aromaterapie. Na začátku těhotenství se zvyšuje citlivost čichu, aroma olejíčky jako léčba běžných těhotenských neduhů se přímo nabízí. Nechte se vést vlastní intuicí. Těhotenství je mimochodem nejvhodnější období v životě ženy k rozvoji vlastní intuice. Všem ženám doporučuji, aby jí daly prostor a věnovaly více pozornosti. Zpátky k olejíčkům: během I. trimestru vám poslouží především čerstvé a lehké vůně citrusů (zvlášť grapefruit), dále neroli, coby "olej první pomoci". Vhodný je i bergamotový a mátový olejíček. Mějte lahvičku s olejíčkem s sebou i v práci, v jídelně a při nákupech v supermarketu!

Z homeopatik vám doporučujeme vyzkoušet kombinaci:

  • SEPIA 15  C – 1 dávka (5 granulí) ráno nalačno
  • COCCULINE - 5 tablet rozpustit ve 2 dcl čisté neperlivé vody, nalít do malé PET láhve a popíjet během dne při potížích

V případě, že nedochází během léčby nevolnosti k úlevě, je možné po konzultaci s lékařem-homeopatem vybrat intenzivnější homeopatickou léčbu. Pokud jsou však nevolnosti prudké, vyčerpávající a vedou k dehydrataci, je třeba neprodleně kontaktovat lékaře!

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze