Baby kolika

Klasická medicína nabízí jen omezené možnosti v řešení tohoto problému, proto dnes dětští lékaři již běžně sahají po šetrných přírodních prostředcích, jako je homeopatie a aromaterapie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatika volíme podle chování miminka:

Colocynthis 9 C – ulevuje položení na bříško, nebo poloha v klubíčku“.

Chamomilla 15 C – miminko při bolesti zuří, potí se, je podrážděné, obtíže zejména večer (kolem 21. hodiny), zlepšuje se nošením, jakmile ho chcete uložit do postýlky, začne plakat.

Lycopodium 9 C – miminko mělo novorozeneckou žloutenku, bolesti bříška jsou hlavně odpoledne v čase od 16:00 do 20:00 hodin, při pláči se na čele tvoří vrásky.

Dávkování: 10 granulí zvoleného homeopatického léku (podle příznaků můžete zvolit i víc léků do stejné kojenecké láhve) rozpustit ve 100 ml převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách pět a víckrát denně.

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze