Nevíte, jak dát homeopatika pejskovi?!

Podávání homeopatik není pro každého tak úplně jednoznačné. Nejjednodušší to máme určitě my, dospělí. Pak děti, ty moje malé bílé kuličky milují... Častou otázkou je podávání homeopatik u miminek a v neposlední řadě pak jejich podání našim domácím mazlíčkům.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co radí majitelům svých pacientů veterinární lékařka, odbornice v homepatii, MVDr. Miroslava Dousková, jedna z tváří naší Veterinární poradny?

"U homeopatie nezáleží na velikosti pacienta. Standardní 1 dávka je 5 granulí. Jednou z možností jejich podání je rozpustit 5 granulek ve studené, převařené vodě, například do 20 ml stříkačky, před podáním pořádně protřepat a jako jednu dávku brát 0,5 ml (tato technika je vhodná pro podávání léků při akutních potížích - od obou léků si rozpusťte 5 kuliček do jedné stříkačky).

Homeopatika se vstřebávají na sliznicích, takže kuličky nepodávejte do krku, ale buď je nechte pejskovi vylízat z ruky nebo mu je dejte za pysk. On je s největší pravděpodobností vyplivne. V takovém případě mu je vraťte zase zpátky, nechte ho, aby si s nimi hezky pohrál. V případě, že dávku homeopatik kapete, kapejte ji na dásně a/nebo jazyk.

Nemíchejte homeopatické léky s pamlsky!"

zpět
MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Dousková, veterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze