Veterinární medicína

 • Ilustrační foto

  Artróza u psa

  Když jsem byla v praxi pár měsíců, volala mi teta, že jejich fenka nemůže sejít ze schodů. Atila je zlatý retriever, v té době jí bylo 7 let. Nikdy s ničím nijak výrazně nemarodila, ale v posledních dnech ji trochu zlobily nohy a vygradovalo to odporem k chůzi ze schodů...

 • Ilustrační foto

  Homeopatická léčba rýmy našich domácích mazlíčků

  Chřipkové období je v plném proudu a virové infekce se bohužel nevyhýbají ani našim zvířecím miláčkům. Klasickým případem jsou virové rýmy u koček. Homeopatická léčba je v tomto případě bezkonkurenčně nejlepším řešením.

 • Ilustrační foto

  Homeopatie pro pejsky

  Začaly prázdniny a tak nejen páníčkové, ale i děti začnou hojně se svým kamarádem vyrážet dál do přírody a možná i na nějakou tu výstavu, výcvikový víkend nebo tábor. Na takových výjezdech se vyplatí mít s sebou několik základních homeopatických léků jako první pomoc v těch nejtypičtějších situacích.

 • Ilustrační foto

  Jak na falešnou březost?

  Falešná březost je mezi chovateli dobře známý problém. Po hárání se děloha pod hormonálním vedením chystá na přijetí štěňátek. A protože u fen se z velké části na udržení březosti podílí i hormon Prolaktin, díky němuž dochází také k produkci mléka, máme tu falešnou březost. Takže do určité míry je normální, ale...

 • Zdroj: freeimages | Ilustrační foto

  Kastrace! Co když rána dlouho hnisá?

   Do ordinace k nám přišla fenka po kastraci, která byla provedena na jiném pracovišti. Fenka byla v pořádku, ale postkastrační rána se ne a ne zhojit – stále hnisala.

 • Ilustrační foto

  Když se pes bojí bouřky...

  Bojí se váš domácí mazlíček většího hluku? Děsíte se již předem, kdy bouchnou dveře, kdy se v sousedství rozjasní ohňostroj nebo kdy začne za okny bouřit?

 • Zdroj: Wikipedia.org | Ilustrační foto

  Pacient - Jeřáb v ZOO

   Dnes pro vás máme jeden specielní příběh ze ZOO! Paní doktorka Čačková si s ním poradila skvěle.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze