Necítíte se být ve své kůži?

Jste přepracovaní, unavení a máte pocit, že „na vás něco leze“? Možná se chystáte sáhnout po lécích a potlačit příznaky svého stavu, i když víte, že tím nic nevyřešíte, příznaky pouze na chvíli utlumíte. Ale zkusili jste už někdy bylinky? Víte, že právě bylinky mají léčivé účinky? Vyzkoušejte tři z nejužívanějších bylinek. Uvařte si z nich čaj, pořiďte si z nich lisovaný olej, přidejte je do koupele.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

A jak tyto bylinky užívat?

Máta
Máta je velkým pomocníkem na žaludeční potíže a nevolnost.
Osvědčený recept:
Lístky čerstvé máty přelijte vařící vodou a přikryjte je. Čaj nechte 10 minut louhovat. Na 1 šálek čaje použijte přibližně 20 lístků, záleží na velikosti šálku a vaší chuti. Čerstvou čajovou směs pijte 3x denně.

Levandule
Pokud jste roztěkaní, neklidní a máte „plnou hlavu“, dejte si před spaním levandulový čaj nebo si do koupele přilejte pár kapek levandulového oleje. Můžete přidat i smetanu nebo lžíci levandulových květů – vše rozmíchejte v jednom litru horké vody a vlijte do připravené koupele. Váš spánek bude klidnější, ráno pak moudřejší.

Rozmarýn
Chce se vám spát, máte ponurou náladu, ale lehnout si jít nemůžete a potřebujete nějakou vzpruhu? Vyzkoušejte rozmarýn!
Udělejte si směs z 50 g sušených lístků, které spařte jedním litrem vařící vody a po 30 minutách je přidejte do vodní lázně (bez mýdla). Nedoporučujeme pro lidi trpící na vysoký krevní tlak!
Výborný je i rozmarýnový čaj. Na 1 šálek čaje potřebujete 1 čajovou lžičku lístků rozmarýnu, směs nechte 10 minut přikrytou louhovat a poté čaj vypijte.

 

zpět
Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze