Výživa dětí

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Zdravá strava pro dítě

  Složení zdravé stravy je pro správný růst a vývoj každého dítěte nezbytné. Bohužel se v poslední době objevují v reklamách potraviny naprosto nevhodné pro jakéhokoliv člověka, a zvláště nevhodné pro dítě.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Co to je GAPS?

  GAPS je označení pro určitý způsob stravování. GAPS je zkratka anglických slov „Gut and Psychology Syndrome“, což v překladu znamená, že naše bakterie ve střevě mají významný vliv na stav naší psychiky a mohou ovlivňovat náš celkový zdravotní stav. Stav našeho zažívacího systému je v podstatě klíčovým bodem našeho zdraví. Francouzský psychiatr Phillipe Pinel po dlouholeté práci s mentálními pacienty v roce 1807 prohlásil: „Primární kořen bláznovství je obecně v oblasti žaludku a střev.“ Teprve v posledních několika letech se tato souvislost začíná prokazovat a moderní psychiatrie přihlíží i ke stavu trávicí soustavy pacienta.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Strava nemocného dítěte

  Péče o dítě s sebou přináší mnoho radosti a štěstí. Děti ale také marodí, některé občas, jiné častěji a to je pro nás, rodiče, obtížné a stresující. Každý rodič i prarodič by si přál mít zdravé dítko, které vůbec nestoná. To je ale těžko splnitelné, a tak jsme nuceni přemýšlet nejen nad tím, kdo zůstane s dítětem doma, ale i nad tím, jak se bude nemocné dítě stravovat. Mnozí rodiče si totiž zcela správně uvědomují, že kvalita jídla hraje v životě člověka významnou roli a u dítěte to platí dvojnásob.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Chceme mít zdravé děti?

  Na nedávném pediatrickém homeopatickém semináři s podtitulem "Chceme mít zdravé děti" lékařek MUDr. Kateřiny Formánkové a MUDr. Pavly Koželuhové, které praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe, bylo jedním z témat zavádění příkrmů u miminek.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze