Jak přestat kouřit, aneb „zakouřený“ dětský svět

Sedím v kavárně, jejíž prostor je spojen s dětským koutkem. Je to místo, kde lze spojit příjemné posezení u čaje či kávy s hrátky dětí v kolektivu v neobvyklém prostředí. Pirátské lodě, dlouhé klouzačky, malý plácek na míčové hry. Děti to tu mají rády. Není-li venku hezky, je to ideální místo, kde potěšíte své ratolesti a kde děti dostatečně vybijí svou energií a načerpají nové zážitky. Riskujete jen to, že je z dětského světa nedostanete domů.

Ilustrační foto

Děti si šly hrát a já mám čas se v klidu rozhlédnout kolem sebe. V kavárně sedí rodiče převážně malých dětí a hned při prvním pohledu mě zarazí fakt, že většina z nich drží v ruce zapálenou cigaretu a kouří. Nechápu. Myslela jsem si, že když půjdu do kavárny, kam chodí malé děti, že se zde s cigaretou nepotkám. Je to opravdu nutné? Copak nemohou kuřáci svou vášeň potlačit alespoň v prostředí, kde se hojně pohybují děti? Musíme jim „otravovat“ život již v takto raném věku? Copak se denně nepotkávají s dostatečným množstvím negativních vlivů, které jejich život ohrožují?

Dlouhodobě sleduji debaty na téma kouření, ve svém okolí i ve sdělovacích prostředcích. Již několik let se pouze debatuje, ale zákaz kouření je stále v nedohlednu. Nedávno jsem měla možnost navštívit Londýn. Jelikož jsme měli s mužem velký hlad, vešli jsme do první restaurace, která byla poblíž hotelu. Klasická anglická pivnice, v níž podávají točené pivo, žebírka, atp. Velmi nás překvapilo, že v restauraci nikdo nekouřil. V ten moment jsme ještě netušili, že v Anglii je kouření na veřejných místech zakázáno. Došlo nám to až ve chvíli, kdy jsme chodili městem a míjeli jsme kuřáky stojící před restauracemi a bary. Byli úplně v pohodě. Zjevně jim nevadilo, že si svou dávku musí dát venku na ulici. Vypadali spokojeně. Spokojeni byli tedy všichni. Jak lidé sedící uvnitř, tak kuřáci, kteří si svou cigaretu dali venku na čerstvém vzduchu. Nemohli bychom se to také naučit?

Pokud jste nyní ve fázi rozhodování, zda kouřit či zda s tímto zlozvykem navždy skoncovat, máme pro vás malá doporučení, která vám mohou vaši cestu usnadnit.

Homeopatické léky mohou zmírnit chuť a touhu po cigaretě, ovlivnit abstinenční příznaky a pomoci v detoxikaci.

Při odvykání kouření vám pomůže homeopatický lék Tabacum 30 CH.
Užívejte 1x denně 5 granulí až 1x týdně 10 granulí

Tabacum 

Dalším pomocníkem je roztok s granulemi homeopatického léku Plantago magor 5 CH

  • před vykouřením cigarety si tímto roztokem vypláchněte ústa
  • roztok vám navodí pocit odporu k cigaretě

Dávkování: 500 ml převařené vody smíchejte s 10 granulemi

Pokud trpíte abstinenčními příznaky jako jsou hněv, agrese, smyslová přecitlivělost, zimomřivost, toužíte-li po stimulantech, trpíte nespavostí a stavy přepracování, případně zácpou užívejte homeopatický lék NUX VOMICA 15 CH
Dávkování: 1-2 denně 5 granulí

Pokud trpíte pocity ztráty, smutku, nesnášíte zakouřené prostory vezměte si homeopatický lék
IGNATIA AMARA 15 CH
Dávkování: 1-2 denně 5 granulí

Cítíte-li hněv, pocit potlačení svých potřeb a touhy, pocit ztráty a nízké sebevědomí užívejte homeopatický lék STAPHYSAGRIA
Dávkování: 1-2 denně 5 granulí

Další problémy, které vás mohou při odvykání trápit:

  • přejídáte se – vezměte si Anacardium orientale 15 CH
  • máte neklidné ruce – pomůže vám Kalium bromatum
  • pokud vás trápí afty - Borax 15 CH
  • máte-li nepříjemné pocity v hrdle - Homeogéne tablety 15 CH

Po odvykání kouření je vhodné projít detoxikací. V rámci její účinnosti užívejte homeopatický lék
NUX VOMICA 9 CH - 2xdenně 5 granulí
NATRUM SULFURICUM 15 CH - 1x denně 5 gr.

 

zpět
Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze