Bojíte se zubaře?

No řekněte, kdo z vás se nebojí zubaře? Neznám snad jediného člověka, který by k němu chodil rád. Co je taky přitažlivého na tom, sednout si na zubařské křeslo a čekat, až se začnou ozývat skřípavé, pískavé zvuky všemožných zubařských nástrojů, při jejichž zapnutí se začnete třást?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nebudete tomu možná věřit, ale na návštěvu zubního lékaře se lze podívat i z lepšího úhlu pohledu. Existují totiž pomocníci, kteří nám mohou před, při a po návštěvě zubního lékaře významně pomoci.

Mohu se zbavit strachu ze zubního ošetření? Může mi od bolesti něco pomoci? Lze zabránit krvácení z dásní? Mohu předejít jejich zvýšené kazivosti? Pokud si kladete tyto otázky, jste na správném místě!

Vyzkoušejte homeopatické léky. Vydejte se šetrnou cestou a předcházejte problémům s vašimi zuby.

A jako návod, který homeopatický lék je na daný problém vhodný, vám poslouží tato tabulka:

  Homeopatický lék Dávkování
Panický strach během zubních bolestí ACONITUM NAPELLUS 15 CH 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Paralyzující strach z návštěvy zubního lékaře, i když není akutní bolest GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 CH 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Strach z jakékoli bolesti a zlostná bezmoc během zubní bolesti CHAMOMILLA VULGARIS 30 CH 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Krvácení z dásní při čištění zubů ARNICA MONTANA 15 CH 5 granulí 1x týdně po dobu výskytu problému
Zvýšená kazivost zubů CALCAREA PHOSPHORICA 15 CH 5 granulí 1x týdně po dobu výskytu problému
Afty ARNICA MONTANA 9 CH 5 granulí 3x denně do zhojení
Citlivost zubu po ošetření (plombování, čištění kanálků) ARNICA MONTANA 9 CH 5 granulí od každého léku 3x denně po dobu 7 dní
HYPERICUM PERFORATUM 15 CH Pokud nenastane zklidnění bolesti nebo bolest budí v noci ze spaní, je třeba okamžitě vyhledat zubního lékaře!
Vytržení zubu ARNICA MONTANA 9 CH Před a po vytržení zubu 5 granulí od každého léku.
HYPERICUM PERFORATUM 15 CH Pak pokračovat 5 granulí od každého léku 3x denně. Vybrat obě tuby!!!

 

V tabulce lze vyhledat vhodné homeopatické léky. Pokud je ovšem problém složitější, je nutné ho konzultovat se zubním lékařem, případně s lékařem-homeopatem.

zpět

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Ilona Ludvíková

Lucie Nestrašilová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Ilona Ludvíková

MUDr. Ilona Ludvíková lékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze