Popel ze sopky Hekla a patní ostruha

„...při každém kroku bodnutí nožem. Je to výstižné, kdo nezažil, neuvěří, člověka to nezabije, ale život to řádně znepříjemní. Mám ji už roky, bolí pořád, ať jsem se snažila ji s pomocí doktora léčit a nebo jako teď na ni kašlu a dělám, že neexistuje, vždycky o ní chvíli nevím, ale hned se zase spolehlivě ozve. Je mi věrná.“

Sopka Hekla

Tolik z emailů našich pacientů.

Patní ostruha vzniká jako následek dlouhodobého přetěžování plosek nohou dlouhodobým stáním, nošením nevhodné obuvi. Může se rovněž jednat o stav po úraze nebo o jeden z projevů systémového onemocnění jako je revmatoidní artritida. Svou roli sehrává i nadváha a dědičnost.

Naši pacienti, trpící na potíže způsobené patní ostruhou, dostávají homeopatický lék:

Hekla lava 9 C 2 x denně 5 granulí dlouhodobě

Hekla

Hekla lava, jak již určitě tušíte, je homeopaticky ředěný lávový popel ze sopky Hekla, která se nachází na jihu Islandu a je dodnes jedna z nejaktivnějších sopek na tomto ostrově.

K homeopatickému využití lávového popela vedlo následující pozorování:
Ovce, pasoucí se na stráních hory Hekla, dlouhodobě nechtěně požívaly sopečný popel a následně trpěly na závažné potíže postihující kosti a klouby, tvořily se jim bolestivé výrůstky na kostech.

Jeden ze základních principů homeopatie zní „similibus similia curantur“, v překladu: podobné léčí podobné. Látky v homeopatickém ředění jsou schopny vyléčit příznaky, které se podobají těm, jež mohou vyvolat. Pokud podáme látku, která zdravotní potíže vyvolala v homeopatickém ředění, efekt bude léčivý.

Požití sopečného popela může způsobit kostní výrustky, zatímco homeopatický lék ze sopečného popela bude mít na tyto výrůstky léčivý efekt.

U islandských ovcí došlo po podání homeopatika Hekla lava k výraznému zlepšení. Tento poznatek následně vedl odborníky v homeopatii k jeho předepisování i u lidí, a to právě na patní ostruhu. Příznaky jsou totiž stejné jako ty, které u ovcí vyvolaly požití sopečného popela. Lze tedy vycházet z výše uvedeného základního principu homeopatie...

Tolik slova paní doktorky Evy Kettmannové. Ráda bych její článek doplnila svým osobním příběhem, který byl jejími slovy inspirován...

Můj muž celý svůj život odmítá jakoukoli léčbu. V podstatě se dá říci, že ignoruje jak medicínu klasickou, tak celostní. Pokud to není nutné, neužívá žádné léky. Před dvěma měsíci však začal mít velké potíže s patní ostruhou. Jelikož se mi právě v tomto období dostal do „ruky“ článek paní doktorky Evy Kettmannové o homeopatickém léku „Hekla lava“, rozhodla jsem se, že udělám vše pro mužovo uzdravení a všemi možnými způsoby ho přesvědčím, aby vzal „Hekla lavu“ na milost.

Zašla jsem do lékárny, koupila jsem dvě balení léku (jednu tubu do auta, to kdyby si lék zapomněl doma vzít). Jelikož ho pata opravdu velmi bolela, nakonec svolil a začal Hekla lavu poctivě užívat. Sama jsem čekala, zda a za jak dlouho se mu uleví.

Můj muž o svém zdravotním stavu nikdy nahlas nemluví. Neřešíme spolu ani „rýmičku“ a tak jsem se ho na působení Hekla lavy na jeho potíže záměrně neptala. O to více jsem byla potěšena, když mu obě tuby došly a doma se objevily tři nové tuby! Muž si pro ně do lékárny došel sám! To asi proto, aby nemusel přiznat, že homeopatie je vážně dobrá medicína. Od té doby vzal mé rady na milost a je bez potíží!... Lucie Nestrašilová 

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze