Žijí naše děti ve virtuálním světě?

Moje dcera letí do Kanady, což je první impuls k mému nervovému zhroucení - zda neselže výpočetní technika navigace letadla, zda letadlo neunesou teroristi, nebo nevlétne nenaprogramovaný pták do motoru letadla.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Přijíždím do jejího bytu, jemuž dominuje velká kuchyň, která vypadá jak pevnost Boyard. Klopýtajíc přes změť prodlužováků propojující nepřehledné množství vynálezů techniky kličkuji k varné konvici, která je zřejmě značkovým výrobkem ocelářského koncernu, neboť je těžká jako poklop od kanálu. V domnění, že je její tíha způsobena vodou v ní se nacházející, spouštím tepelný mechanismus. K mému údivu zasyčí a cvakne.

Obdivně se skláním nad postupem techniky, která ohřívá vodu rychlostí laserového paprsku, dokud nezjistím, že budu muset vyvinout dvojnásobnou sílu, abych do toho designově dokonalého zázraku napustila vodu. To jsem ještě netušila, že se budu muset utkat v nerovném boji s jakousi hadicí, která se bezdotykovou baterií proměnila ve zmítajícího se hada, z jehož útrob sršel gejzír horké vody, a to rovnou na mne.

Svlékla jsem mokrý oděv a šla jej usušit do sušičky vypadající jako panel k řízení atomové elektrárny s tisícem různých tlačítek s cizojazyčným textem. Stisknutím jednoho z mnoha tlačítek na mne ze sušičky kdosi anglicky začal křičet, a zmlknul, až když jsem sušičku odpojila ze zásuvky. Z šatníku své dcery jsem oblékla pouze šálu, kterou jsem se omotala a šla si zalít kávu. Dokonale vytvarovaná hubička nepochybně italského designu mi nedovolila strefit se do hrnku a návod k použití, jak daleko se mám od hrnku vzdálit nebyl k nalezení.

V tom se rozrazily dveře a v nich stál můj vnuk omotán dráty, které mu končily v uších. Běžel rovnou nastartovat všechny počítače, ke kterým po obědě usedl a seděl až do večera. Na moje prosby vypnout počítače, nereagoval. Když se mi podařilo vypnout elektrické pojistky, následoval hysterický záchvat jako by mu šlo o život. V tom okamžiku jsem pochopila, že můj vnuk potřebuje odbornou pomoc, neboť je již závislý na světě, jehož srdce ovládají mikročipy.

Roboti ovládly svět v předstihu Nostradámovi předpovědi.
 

zpět
Helena Andrlová

Autor: Helena Andrlová, poradce pro sociální záležitosti, dobrovolník pro práci s handicapovanými lidmi

Helena Andrlová pracovala více než 20 let v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se práci s dětmi. V posledních letech pracuje jako dobrovolník pro neziskové organizace, zorganizovala několik výstav tvorby handicapovaných dětí, úzce spolupracuje s polskou nadací Anny Dymnej (www.mimowszystko.org).

Motto: „Mou životní náplní je práce pro handicapované děti a pomoc lidem v životní nouzi. Za svůj život jsem nashromáždila velké množství příběhů a jsem ráda, že mám díky Světu homeopatie možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti s Vámi“. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze