Homeopatie v médiích

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  LÉKAŘI A LÉKÁRNÍCI: HOMEOPATIE ÚČINNĚ POMÁHÁ

  Praha 22. října 2019 – Mezinárodní akce skeptiků, která má prokazovat, že homeopatická léčiva nejsou účinná, je založena na přesvědčení, nikoliv na důkazech. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by homeopatie pacientům nepomáhala. Naopak mnoho lékařů a lékárníku v ČR i ve světě upozorňuje, že mají ve své dlouholeté praxi mezi svými pacienty a klienty spoustu příkladů, které ukazují, že je tato metoda účinná. Existují však i studie, které to potvrzují.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Homeopatickou léčebnou metodu zná až 81 % obyvatel České republiky. 68 % uživatelů považuje homeopatickou léčbu za účinnou

  Praha, 15. 10. 2019 – Osm z deseti Čechů (až 81 %) ve věku 18–55 let zná pojem homeopatická léčba. Téměř 40 % pak homeopatika zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá z aktuální studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace, aby zmapovala aktuální povědomí o homeopatii v České republice z pohledu znalosti homeopatie jako léčebné metody.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Připravte se na jaro včas. Vyhněte se jarní únavě!

  Jarní únava byla hlavním tématem březnového setkání naší redakce s novináři a praktickou lékařkou MUDr. Magdalenou Záchovou ve Smetana Q Café v Praze. Tipy na to, jak na ní vyzrát a jak se dostat po dlouhé zimě rychle do formy, přinášíme i vám.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Homeopatie může pomoci každému, je jen třeba znát její možnosti a omezení

  Stále více přibývá lidí, kteří spoléhají na sílu homeopatie. Ta pro mnohé z nich představuje šetrnější alternativu k běžným lékům, které mají řadu nežádoucích účinků, jiným zase přináší úlevu při vleklých obtížích, od kterých jim klasická léčba nepomáhá. O výhodách i nevýhodách, které má homeopatie oproti klasické medicíně, jsme hovořili s MUDr. Jaroslavem Čuperou, který se pohybuje v obou těchto oblastech. Působí totiž jako lékař na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Nemocnici Ivančice a zároveň provozuje svou vlastní homeopatickou praxi. 

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Snídaně s novináři - Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?

  Ve středu 20. září 2017 se v Praze konala další snídaně s novináři na téma více než aktuální: "Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?“ Naše pozvání přijala skvělá praktická lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Magdaléna Záchová.

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Setkání redakce s novináři – téma Alergie

  Ve středu 1.3.2017 se v Národní kavárně v Praze konala letos již podruhé snídaně s novináři. Tento den začalo také meteorologické jaro, a proto ne náhodou bylo vybráno téma již velmi aktuální: ALERGIE.

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Setkání redakce s novináři - Stres a přetížení

  Ve středu 25.1.2017 uspořádala redakce Světa homeopatie v Národní kavárně v Praze neformální snídani s novináři z nejrůznějších periodik a webových portálů. Tématem tohoto setkání byl STRES A PŘETÍŽENÍ – téma, které zajímá a dotýká se téměř každého z nás.

 • Zdroj: www.ulekare.cz | Ilustrační foto

  Jak skoncovat s tabákem? Homeopatie nabízí „celoplošné“ řešení!

  Kouříte a snažíte se se svým zlozvykem bojovat? Podporu vám mohou poskytnout homeopatické léky. Rozptyl jejich účinnosti je opravdu široký.

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Jak vyzrát na nachlazení?

  Nastupující podzim nám vlivem změny počasí přináší různé zdravotní neduhy. Dle meteorologů nás tento rok čeká tuhá zima. V tomto období se tak často setkáváme především s nachlazením. Nevybírá si ani dle věku či pohlaví, ale mnohdy ani dle kondice a obranyschopnosti člověka. „Průměrný dospělý člověk se nachlazením nakazí dvakrát až třikrát ročně, průměrné dítě šestkrát až dvanáctkrát ročně. Jedná se o nejčastěji se vyskytující infekční onemocnění u lidí." řekla MUDr. Věra Budková na snídani s novináři, která se uskutečnila ve středu, 2.11. v Národní kavárně v Praze. Tématem setkání redakce Světa homeopatie (MUDr. Evy Kettmannové, MUDr. Věry Budkové a Lucie Nestrašilové) byly HORNÍ CESTY DÝCHACÍ.

 • Zdroj: Petr Kozlík, MAFRA | Ilustrační foto

  Psychogynekoložka vypráví o škodlivosti antikoncepce, udřených ženách a neplodnosti

  Lékařka Helena Máslová v rozhovoru pro Lidové noviny tvrdí, že dnešní muži jsou dětinští a dívkám chybí rodiče, kteří by jim předvybírali vhodné kandidáty na partnerský vztah. Neplodnost je podle ní civilizační choroba způsobená špatným nastavením společnosti.

 • Ilustrační foto

  Udělejte si čas na nemoc a uzdravení

  Nemoc je signál, že máme zpomalit. Lépe zastavit. Dopřejte nemoci čas a organismu uzdravení. Vyplatí se to. Jak vypadá ideální rekonvalescence? Pomůže například úprava jídelníčku, aromaterapie nebo homeopatie.

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Homeopati mohou pomoci oborům, které to potřebují

  Komplementární medicína, kam lze zařadit i homeopatii, má své místo v onkologii, paliativní medicíně a dalších oborech medicíny. Homeopatie coby účinná a šetrná metoda umožňuje pacienta doprovázet od stanovení diagnózy po terminální stavy a pomáhá mu vyrovnat se s nemocí vlastními silami. Uvedené pronesla francouzská lékařka-homeopatka dr. Christelle Besnardová-Charvetová v průběhu Jarního homeopatického semináře, který proběhl v polovině května v Praze. 

 • Zdroj: www.hla-homeopatie.cz | Ilustrační foto

  Češi pomocí homeopatie léčí zejména chřipku, nachlazení nebo alergie

  Webový portál ordinace.cz provedl na svých stránkách průzkum a zjistil, že po homeopatických lécích sáhnou lidé nejčastěji v případě nachlazení, chřipky a alergie. Častěji jsou uživateli homeopatie ženy, které ji používají hlavně u dětí i u ostatních členů rodiny...

 • Ilustrační foto

  Homeopatie v časopise "Maminka"

  Máme pro vás skvělou zprávu! V novém čísle časopisu Maminka na titulní straně s Bárou Špotákovou a jejím synem, najdete naši unikátní brožurku "Homeopatie pro maminky a miminka". 

 • Zdroj: Lucie Nestrašilová | Ilustrační foto

  Náš web je nejnavštěvovanějším portálem o homeopatii, počet čtenářů vzrostl trojnásobně

  Ve středu, 18. června 2014 se konala v prostorách prvorepublikové Národní kavárny v Praze na Národní třídě tisková konference k novinkám našeho portálu o homeopatii a zdravém životním stylu Svět homeopatie.cz, který vznikl pod záštitou Homeopatické lékařské asociace v létě 2011. Svět homeopatie se během necelých tří let své existence stal nejoblíbenějším portálem svého druhu. V současné době má již přes 4 600 registrovaných uživatelů a každý měsíc jej navštíví v průměru více než 38 tisíc čtenářů...

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze