Těhotenství

  • Zdroj: HLA | Obal brožury Homeopatie pro nastávající maminky

    Brožura Homeopatie pro nastávající maminky

    PDF brožurka autorky MUDr. Ilony Ludvíkové je zpracována přehledným způsobem a najdete v ní výběr homeopatických léků jak pro období TĚHOTENSTVÍ (těhotenská nevolnost, trávicí potíže, potíže s močením…, ale také chřipkové stavy, kašel a další), tak pro období PORODU (příprava k porodu, rekonvalescence po porodu, problémy s kojením). Vydala HLA v roce 2009.

  • Zdroj: Ludmila Kindlová | Ilustrační foto

    Co jíst v těhotenství?

    Výživa v těhotenství... Téma, na které se často ptáte v naší Nutriční poradně. Co radí nutriční poradkyně, paní Ludmila Pszczolková? Liší se nějak strava těhotných žen? Jaké potraviny by doporučila nastávající mamince a jakým je lepší se raději vyhnout?

  • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

    Kandidóza v těhotenství

    Kandidóza je časté onemocnění a nevyhýbá se ani gravidním ženám. Postihuje kůži a sliznice orgánů. Původcem kvasinkové infekce je Candida albicans. Předejít kvasinkové infekci se dá především díky silnému imunitnímu systému a pak i vhodnou stravou a dalšími režimovými opatřeními.

  • Ilustrační foto

    Odběr plodové vody

    Když jsem čekala svého druhého syna, absolvovala jsem všechna potřebná těhotenská vyšetření. Jedním z nich byl triple test, kterým mělo být vyloučeno případné postižení dosud nenarozeného miminka. Cítila jsem se výborně a absolutně jsem si nepřipouštěla, že by mé krevní testy mohly dopadnout špatně. Dodnes nemohu zapomenout na okamžik, kdy mi moje paní doktorka zavolala, aby mi sdělila, že krevní testy dobře nedopadly a že je nutné, abych šla na odběr plodové vody, tedy na test na vyšetření genetických poruch a poruch vývoje nervové trubice.

  • Ilustrace chybí

    Psych. potíže

  • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

    Radost z pohybu v těhotenství

    Jako porodní asistentka, která se zabývá předporodní přípravou maminek k porodu, jsem byla nucena se zamyslet i nad otázkou vhodných pohybových aktivit pro těhulky. Ženy se dnes snaží být hodně aktivní a mají pocit, že pokud nenavštěvují těhotenské cvičení, nepřistupují ke svému těhotenství zodpovědně, aktivně. Často se tak setkávám s paradoxním obrázkem...

  • Ilustrační foto

    Těhotenská cukrovka

    Těhotenství je krásný čas, ale může se stát, že v jeho průběhu vás potkají nejrůznější více či méně závažné problémy. Jednou z takových komplikací je těhotenská cukrovka. V poslední době se hovoří o narůstajícím počtu případů těhotenské cukrovky, pravdou ale je, že až v posledních letech všechny maminky podstupují mezi 24. až 28. týdnem těhotenství zátěžový test OGTT, který onemocnění vyloučí nebo potvrdí. Počet žen, které těhotenskou cukrovkou trpí, se odhaduje na 4 až 10 procent.

  • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

    Těhotenská nevolnost

    V životě každé ženy přijde jednou čas, kdy zatouží po miminku. Pokud má žena štěstí a bez problémů nebo po překonání potíží otěhotní, objeví se v ní pocity štěstí a radosti. Pomalu se začne těšit na vytoužené miminko. Pocity štěstí jsou však u mnohých žen obratem doplněny nepříjemnými pocity nevolnosti. Strach? Žaludeční nevolnost? Pálení žáhy? „Co se to semnou děje?!“ Věřte, nevěřte, je to normální stav.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze