Redakční rada

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii. Kdo jsme? Jaký je náš redakční tým?

Ilustrační foto

Složení redakce

Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucie Nestrašilová

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mgr. Ivana Šmídová, projektová asistentka, lektorka zdravotního cvičení

Mgr. Ivana Šmídová

Ivanka je pravou rukou Lucky Nestrašilové. Každé ráno zveřejňuje na portálu Svět homeopatie nový článek, dvakrát za měsíc pro vás připravuje emailový zpravodaj, organizuje semináře a přednášky o homeopatii pro naše čtenáře a na starost má i další projekty.

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK v oborech biologie a výchova ke zdraví. Vyrůstala v lékárnické rodině, o oblast zdraví se přirozeně zajímá již od dětství. Do homeopatie se zamilovala skrz svou dcerku, která po nástupu do mateřské školky hodně marodila.

Její zálibou je i zdravotní tělesná výchova, pracuje jako lektorka zdravotního cvičení pro maminky s dětmi a pro seniory.

Mgr. Andrea Dovalová, koordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Mgr. Andrea Dovalová

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

PharmDr. Jana Strieglerová

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

MUDr. Eva Kettmannová

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Spolupracovníci

MUDr. Jaroslav Čupera, lékař, odborník v homeopatii, člen HLA

MUDr. Jaroslav Čupera

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

MUDr. Ilona Ludvíková, lékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

MUDr. Ilona Ludvíková

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

MUDr. Kateřina Formánková, lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

MUDr. Kateřina Formánková

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

MUDr. Zuzana Kornelová, lékařka

MUDr. Zuzana Kornelová

 

MUDr. Kristina Potúčková, praktická lékařka pro děti a dorost, odborník v homeopatii

MUDr. Kristina Potúčková

Homeopatie mi prostřednictvím svých dětí a práce dětské lékařky stále dokazuje, že je tou nejlepší a nejšetrnější cestou, jak správně "léčit", a to i v případech, kdy klasická medicína nemá řešení. 

Ing. Ludmila Pszczolková, nutriční poradce

Ing. Ludmila Pszczolková

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

MUDr. Jana Šumanová, Praktický lékař pro děti a dorost

MUDr. Jana Šumanová

Pracuji jako praktický lékař pro děti a dorost a ve své praxi denně vidím limity klasické medicíny, kdy se dětem stále opakují rýmy, kašle, záněty uší, bolí je bříško, hlava, trpí na tiky, strachy, poruchy spánku, ekzémy, alergie. Homeopatie je metoda, která rozšiřuje moje léčebné možnosti a šetrně a bez vedlejších účinků mým pacientům pomáhá lépe zvládat svoje potíže. Homeopaticky léčím sebe i svoji rodinu.

Bc. Romana Gogelová, registrovaná porodní asistentka

Bc. Romana Gogelová

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

MVDr. Lada Paulů, veterinární lékařka

MVDr. Lada Paulů

 

MVDr. Miroslava Dousková, veterinární lékařka

MVDr. Miroslava Dousková

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D., fyzioterapeutka

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

MUDr. Renata Sikytová, alergolog, odbornice v homeopatii, www.sikytova-homeopatie.cz

MUDr. Renata Sikytová

 

MUDr. Veronika Grossmannová, homeopatka, psychoterapeutka

MUDr. Veronika Grossmannová

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mgr. Martina Rybková, Farmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Mgr. Martina Rybková

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

MUDr. Magdalena Záchová, praktický lékař, anesteziolog, homeopat

MUDr. Magdalena Záchová

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Ing. Jana Dytrychová, majitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Ing. Jana Dytrychová

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mgr. Helena Procházková, překladatelka

Mgr. Helena Procházková

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

MUDr. Markéta Redlová, neurolog, odborník v homeopatii

MUDr. Markéta Redlová

 

MUDr. Pavla Koželuhová, Praktický lékař pro děti a dorost

MUDr. Pavla Koželuhová

Praktická lékařka pro děti a dorost, majitelka Centra celostní péče Fontána v Plzni a velmi zkušená homeopatka. Taktéž lektorka a žena, která stále hledá cesty, jak co nejlépe pomoci svým pacientům.

MVDr. Michaela Švaříčková, veterinární lékař, odborník v homeopatii

MVDr. Michaela Švaříčková

 

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D., Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

 

MUDr. Lucie Kozáková, Lékařka, odbornice v homeopatii, lektorka HLA

MUDr. Lucie Kozáková

 

Helena Míková, novinářka

Helena Míková

"Cest ke zdraví a životu je mnoho. Najděte to, co s vámi rezonuje, souladí, v co věříte a především čemu důvěřujete. Celý život hledám a nacházím. Homeopatie je jedním z těch vzácných darů na cestě. Ke zdraví, rovnováze i k sobě samému..."

Magdalena Havelková, redaktorka

Magdalena Havelková

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mgr. Eva Šafářová, fyzioterapeutka a kinezioložka

Mgr. Eva Šafářová

Efekt homeopatické léčby jsem zažila před více než 20 lety. Homeopatie mě nadchla tím, že rezonuje s přírodou a respektuje její zákony, čímž šetrně léčí a dovoluje člověku aktivovat jeho samoúzdravné procesy. Klíčovou byla pro mě tehdy také kniha R. Dahlkeho a T. Dethlefsena „Nemoc jako cesta“, kterou jsem se zaujetím přečetla a jejíž sdělení mě dále inspirovala. Jsem ráda, že mohu používat tuto šetrnou terapii, která již neodmyslitelně patří k metodám léčby nejen naší rodiny, ale i mých pacientů.

Více informací o mé práci: https://www.facebook.com/safarovaeva.cz/

Mgr. Jitka Lysická, Farmaceutka, homeopatka

Mgr. Jitka Lysická

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

MUDr. Hana Váňová, praktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

MUDr. Petr Grossmann, psychiatr, psychoterapeut, supervizor

MUDr. Petr Grossmann

Ve své praxi se věnuji především psychoterapii, supervizi a integrativní medicíně. V rámci integrativního přístupu využívám homeopatii, Yumeiho léčebnou metodu, akupunkturu a další metody orientální medicíny. Homeopatii se věnuji více než deset let, nejčastěji v práci s psychickými a psychosomatickými obtížemi. Působím také jako facilitátor v psychoterapeutickém výcviku.

MUDr. Tereza Hynková, psychiatr

MUDr. Tereza Hynková

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

MUDr. Věra Budková, lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

MUDr. Věra Budková

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

MVDr. Vendula Hubáčková, veterinární lékařka - homeopatka

MVDr. Vendula Hubáčková

Více informací o mně naleznete na webu HLA nebo www.hubackova.com

Kateřina Janů, fotografka

Kateřina Janů

 

Magdaléna Dobromila Staňková, bylinářka, píšící výtvarnice, ilustrátorka, fotografka, lektorka a nadšená zahradnice

Magdaléna Dobromila Staňková

Bylinky mě zajímaly od dětství a přivedla mě k nim moje babička lékařka, která mi darovala první knihu o léčivých rostlinách s praktickými návody. K homeopatii jsem se dostala přes své zdravotní problémy a hledání přírodní cesty léčení. Při svém prvním těhotenství jsem pátrala po knize o použití bylinek v těhotenství, pro kojící matky a malé děti a protože jsem žádnou takovou nenašla, musela jsem ji sama napsat, nakreslit ilustrace rostlin, nafotit a především prožít na vlastní kůži. Své zdravotní potíže v těhotenství a po porodu jsem řešila nejen bylinkami, ale i homeopatií, která je výborná právě pro tuto skupinu maminek a dětí. O své zkušenosti maminky tří dětí se ráda podělím i na tomto webu.

Se svou rodinou a třemi dětmi žiji v Třebonicích na venkovském statku na okraji Prahy 5. Napsala jsem a ilustrovala úspěšnou knihu „Bylinky pro děti a maminky“ (Grada, 2009). Vycházím z vlastní praxe, bylinky nejen sama pěstuji, ale používám je ke zlepšování zdraví celé své rodiny.

Aktuální pozvánky na mé přednášky, semináře i botanické vycházky do přírody za jedlými rostlinami najdete na webu: www.bylinkypromaminky.blogspot.cz a www.studioosm.cz.

 

Petra Sumeráková, kynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Petra Sumeráková

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

MUDr. Eliška Bartlová, lékař, odborník v homeopatii, člen HLA

MUDr. Eliška Bartlová

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

MUDr. Tomáš Janíček, lékař-internista, odborník v homeopatii, místopředseda rady HLA

MUDr. Tomáš Janíček

Absolvent mezinárodní školy CEDH. Od roku 2006 provozuje poradnu pro homeopatii a akupunkturu v Šumperku.

„Homeopatie jako prostředek pomoci pacientům a s tím spojená lektorská a překladatelská činnost je pro mě vedle rodiny a fotografování důležitým nástrojem, jak se ve třetí fázi života dále rozvíjet a být užitečný svému okolí.“

Mgr. Šárka Chlebanová, Lékárna Salvia, Zlín

Mgr. Šárka Chlebanová

 

MVDr. Jiří Maňhal, veterinární lékař a člen Homeopatické lékařské asociace

MVDr. Jiří Maňhal

MVDr. Jiří Maňhal praktikuje veterinární medicínu, především psů, koček, zvířat terarijních, drobných a exotických. Provádí léčbu homeopatickou, klasickou a veterinární.

Více informací na www.veterina-homeopatie.cz.

Anita Möser, studentka literatury a francouzského jazyka

Anita Möser

Od malička jsem byla vedena a směrována k aletrnativní medicíně. Zajímám se o homeopatii, akupunkturu a čínskou medicínu. Mým cílem je pomoci s osvětou pomocí článků na serveru Svět homeopatie.cz.

 

Anna Andrlová, studentka, autorka blogu http://www.life-with-food-ann.blogspot.cz

Anna Andrlová

 

Autor blogu

Autor blogu

Bc. Eva Leňová, tlumočnice, překladatelka

Bc. Eva Leňová

 

Bc. Martina Ondrová

Bc. Martina Ondrová

 

Bc. Monika Chytilová, Porodní asistentka

Bc. Monika Chytilová

Beate Rossbachová, homeopatka, psychoterapeutka

Beate Rossbachová

 

BOIRON CZ, PR článek, Komerční sdělení

BOIRON CZ, PR článek

 

Denisa Wawreczková, studentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Denisa Wawreczková

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Dobroslava Švaříčková, studentka Fakulty veterinárního lékařství

Dobroslava Švaříčková


 

Externí zdroj

Externí zdroj

 

Helena Andrlová, poradce pro sociální záležitosti, dobrovolník pro práci s handicapovanými lidmi

Helena Andrlová

Helena Andrlová pracovala více než 20 let v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se práci s dětmi. V posledních letech pracuje jako dobrovolník pro neziskové organizace, zorganizovala několik výstav tvorby handicapovaných dětí, úzce spolupracuje s polskou nadací Anny Dymnej (www.mimowszystko.org).

Motto: „Mou životní náplní je práce pro handicapované děti a pomoc lidem v životní nouzi. Za svůj život jsem nashromáždila velké množství příběhů a jsem ráda, že mám díky Světu homeopatie možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti s Vámi“. 

Helena Vacovská Jankovcová, naše věrná čtenářka

Helena Vacovská Jankovcová

 

Ing. Hana Štiková, Odbornice na přírodní kosmetiku, zaměřuje se na téma rostlinného barvení vlasů a péči o ně

Ing. Hana Štiková

Rostlinné barvení vlasů souvisí s mým profesním zaměřením i osobními zájmy, kam spadá zdravý životní styl a metody, které jsou v souladu s přírodou. Jako jednatelka společnosti zastupující přírodní kosmetiku Khadi jsem ve styku s mnoha dotazy zájemců o rostlinné barvení vlasů i s odezvami stávajících uživatelů rostlinných barev. Obrovsky mě těší narůstající počet lidí, kteří nacházejí potěšení v přechodu ze zažité chemické cesty na rostlinnou, u kterých vidím, že celkově mění svůj pohled a životní styl na základě vědomého přehodnocování svých dosavadních zvyklostí a postojů. Souvisí to i s mým vlastním dlouhodobým směřováním. Již v 90. letech mě zajímala intenzivně zdravá výživa, a proto jsem si pro své VŠ studium zvolila obor, který měl jako jednu ze svých dvou specializací výživu. Zejména biochemie se mi nyní hodí při vyhodnocování souvislostí ohledně rostlinného barvení vlasů. Domnívám se, že příroda nám nabízí mnohá zajímavá řešení pro naši harmonii a zdraví, které je škoda opomíjet jen z důvodu, že standardem aktuální doby jsou chemická řešení.

Mým postojem je zamýšlet se, všímat si, nebrat slepě stávající či všeobecný názor za jediný správný a daný, rozšiřovat si neustále vnitřní obzory, přehodnocovat. Oceňuji komplexní pohled i úsilí o sebezdokonalení a vývoj k lepšímu alespoň po krůčcích.

www.khadi.cz

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová, psycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Lenka Matoušková, čtenářka

Lenka Matoušková

Lucie Pilátová, novinářka

Lucie Pilátová

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Lucie Zavadilová, zdravotní sestra

Lucie Zavadilová

 

málková

málková

Mgr. Alice Lapišová, psycholožka, homeopatka

Mgr. Alice Lapišová

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mgr. Eva Stoklasová, Farmaceutka, homeopatka

Mgr. Eva Stoklasová

 

Mgr. Eva Szopová

Mgr. Eva Szopová

 

Mgr. Juraj Dovala, teolog, spisovatel, fytoterapeut, kněz CČSH

Mgr. Juraj Dovala

Je knězem Církve čs. husitské, předsedou České křesťanské akademie v Hodoníně a předsedou Literárního kruhu autorů Hodonínska.

Motto: „Přijde čas, kdy po využití větru, gravitace, přílivu a odlivu, využijeme pro Boha energii Lásky. A tehdy, podruhé v historii světa, lidstvo znovu objeví oheň...“ (Pierre Teilhard de Chardin)

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D., učitelka na Gymnáziu

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Autorka píše do slovenských časopisů pro maminky. Text na téma "Puberta" doplnila i tématickými obrázky svých studentů. Vyznává více "respektující" přístup k dětem, které se v období puberty nacházejí.

Mgr. Lucie Šmahelová, psycholožka

Mgr. Lucie Šmahelová

Autorka vystudovala Masarykovu Univerzitu v Brně, Fakultu sociálních studií – obor Psychologie a Sociální politika a sociální práce (bakalářské studium) a následně navazující magisterské studium Psychologie. Zabývá se rodinnou psychoterapií, intenzivní metodickou podporou a supervizí v oblasti psychologie a metodou EEG Biofeedback. Více se o autorce dozvíte zde: www.psychologie-biofeedback.cz

 

 

Mgr. Magda Devátová, učitelka, psycholožka

Mgr. Magda Devátová

 

Mgr. Margit Slimáková, Ph.D., Specialistka na zdravotní prevenci a výživu

Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.

Zdravotní prevenci a výživě se věnuji prakticky celý život. Vystudovala jsem farmacii a výživu, pobývala a pracovala jsem v Německu, Číně, Francii a USA. Ve své práci využívám osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny a kladu velký důraz na zdravotní prevenci. Zabývám se zejména poradenstvím a osvětou. Publikuji knihy a články, přednáším, organizuji semináře a prosazuji zdravou výživu do škol. Máme 3 děti a naše rodina žije v Praze.

Můj blog: http://www.margit.cz/

Mgr. Milena Mikulková, Sociální pedagog

Mgr. Milena Mikulková

Zaměřuje se na rozvíjení životních dovedností dětí i dospělých. Pomáhá klientům naučit se rozumět sami sobě, zorientovat se ve vlastních potřebách a očekáváních. Učí je rozumět svým blízkým, asertivně i empaticky komunikovat s druhými, řešit obtížné situace a zvládat konflikty.

Mgr. Olga Pohl, redaktorka, tlumočnice, překladatelka

Mgr. Olga Pohl

O pestré vaření a výživu se zajímám od mládí. Významným milníkem pro mě byla zkušenost z komunitní kuchyně Schumacher College ve Velké Británii. Tam jsem poprvé poznala vynikající vegetariánské pokrmy, kvalitní (bio)suroviny a kouzlo mezinárodní kuchyně. V současnosti se zajímám hlavně o nápadité a chutné využívání sezónní zeleniny a ovoce, využití planě rostoucích plodin a pěstování méně známých či krajových odrůd. Jedním z mých nejnovějších objevů je perská kuchyně. O mých kuchařských dobrodružstvích se dočtete také na blogu olgapohl.blogspot.cz.

 

Mgr. Petra Fišerová

Mgr. Petra Fišerová

 

MUDr. Andrea Málková, praktický lékař se zaměřením na myoskeletální a integrativní medicínu

MUDr. Andrea Málková

Pracuji jako praktický lékař v Brně se zaměřením na myoskeletální a integrativní medicínu, které se věnuji více než 20 let. Při práci s pacienty používám kombinaci konvenční a antroposofické medicíny, homeopatii a tradiční čínskou medicínu.

V posledních letech se více věnuji pacientům s chronickými neurologickými, alergickými, autoimunitními a onkologickými nemocemi a také se věnuji rozšíření povědomí o léčbě jmelím pomocí knih, publikací, odborných článků a studií s pomocí zahraničních nadací Walastiftung a Helixorstiftung, které podporují rozšíření integrativní medicíny v onkologii.

Jsem předsedkyní Společnosti antroposofických lékařů a farmaceutů SALF z.s. a zakladatelkou společnosti VISCUM z.s., členkou rady České lékařské společnosti pro integrativní medicínu, členkou Společnosti praktického lékařství a Lékařské komory.

MUDr. Jiří Prokopec, Stomatolog, homeopat

MUDr. Jiří Prokopec

 

MUDr. Květoslava Kacířová, Dětská lékařka, odbornice v homeopatii

MUDr. Květoslava Kacířová

 

MUDr. Martina Holá, Praktický lékař pro děti a dorost, homeopat

MUDr. Martina Holá

MUDr. Yvetta Zemanová, lékař-dermatolog, odborník v homeopatii, lektor CEDH, člen HLA

MUDr. Yvetta Zemanová

Homeopatii praktikuji od roku 1992.Považuji ji za nezbytnou součást léčby svých pacientů, díky které se daří řešit mnohé problémy, které jsou pro konvenční medicínu "neléčitelné".

MVDr. Iva Librová, veterinární lékařka

MVDr. Iva Librová

 

MVDr. Jana Červinková, veterinární lékařka

MVDr. Jana Červinková

Veterinární lékařkou jsem se chtěla stát už od školkového věku. Promocí se můj cíl stal začátkem dalšího praktického i teoretického poznání a nekonečné studium tohoto odvětví homeopatie i další alternativy krásně doplňují. Homeopatie zapadá do mozaiky možností, jak pacientovi i svým nejbližším mohu pomoct a nyní si neumím představit, že bych některá zvířata léčila bez ní. Za vstup nejen do "medicíny na entou" vděčím svým zkušenějším kolegyním MVDr. Ladě Paulů, MVDr. Mirce Menclové a MVDr. Lýdii Čačkové, které v době mých začátků "kuličky" používaly zcela suverénně.

MVDr. Lýdia Čačková, veterinární lékař

MVDr. Lýdia Čačková

K homeopatii jsem se dostala obklikou. Potřebovala jsem vyřešit svůj zdravotní problém a protože klasická medicína nepřinášela žádaný výsledek, tak mi kamarádka pomohla homeopatiky. Ačkoli jsem své první homeopatické zkušenosti sbírala se skepsí a pochybováním, nakonec mně homeopatika přesvědčili.

Homeopatii využívám jako pomocnou léčbu při běžné terapii. Mé pozorování mi ukázalo, že léčba s použitím homeopatik je rychlejší a efektivnější. Postupně rozšiřuji spektrum používaných léků a tak odhaluji další a další možnosti.

MVDr. Lýdia Čačková-Lánská, veterinární lékařka

MVDr. Lýdia Čačková-Lánská

 

MVDr. Miroslava Daňková, veterinární lékařka

MVDr. Miroslava Daňková

 

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná, veterinární lékařka

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

 

MVDr. Věra Vlachová, veterinární lékař

MVDr. Věra Vlachová

 

PharmDr. Daniela Pešová, Farmaceutka, homeopatka

PharmDr. Daniela Pešová

 

PharmDr. Lenka Štýsová, Farmaceutka, homeopatka

PharmDr. Lenka Štýsová

PharmDr. Renata Semeráková, lektorka kurzů HLA pro Zdravotnické profese

PharmDr. Renata Semeráková

 

PR článek

PR článek

příběh čtenářky

příběh čtenářky

 

Schwabe Czech s.r.o., PR článek, Komerční sdělení

Schwabe Czech s.r.o., PR článek

 

Václav Nestrašil, laik, který se s homeopatií pomalu seznamuje...

Václav Nestrašil

 

Zdroj: Blog ZŠ Montessori Na Beránku

Zdroj: Blog ZŠ Montessori Na Beránku

 

Ludmila Kindlová, fotografka, 731271671, snehule70@seznam.cz

Ludmila Kindlová

"Mým velkým dlouholetým koníčkem je fotografování. Nejraději zachycuji lidské tváře, příběhy, život, který je sám o sobě velmi pestrý. Jsem ráda, že mohu svými "obrázky" přispívat na Svět homeopatie a přispět tak k rozšíření povědomí o šetrné léčbě, která mě i mé rodině pomáhá"

Bc. Denisa Vítková, konzultantka v oblasti marketingové komunikace a PR, novinářka, překladatelka

Bc. Denisa Vítková

 

Hana Lang, lékařsky ověřený nutriční terapeut, trenér fitness

Hana Lang

Hana Lang se zabývá zdravou výživou již 13 let od narození svého prvního syna. Vystudovala obor lékařsky ověřený nutriční terapeut na Centru přírodního léčitelství v Mnichově. Nyní působí jako výživový poradce v Ambulanci komplexní výživy, sportovní osobní trenér a couch.

Radka Wallerová, redaktorka

Radka Wallerová

Psaní článků se věnují jíž osmnáctým rokem a vždy mě nejvíce bavila témata týkající se zdraví, dětí, rodinné a sociální problematiky. Proto se chci na tyto oblasti zaměřit i v článcích, které připravuji pro webové stránky věnované homeopatii. Domnívám se totiž, že se s jeho hlavním zaměřením vhodně doplňují. Krom toho mě baví možnost zúročit v článcích vlastní zkušenosti, které jsem nabrala například při výchově svých dětí.
 

Marta Mészárosová - "Tooshy", karikaturistka, malířka

Marta Mészárosová - "Tooshy"

 

Jolana Hršelová, redaktorka

Jolana Hršelová

 

Ilona Staňková, čtenářka

Ilona Staňková

Naše čtenářka, která se posledních 6 let léčí výhradně homeopatickými léky a která homeopatii "přenesla" i na svou milovanou fenku...

Andrea Novotná, vystudovala SZŠ, praxe ARO

Andrea Novotná

Andrea Novotná vystudovala Střední zdravotní školu, pracovala mnoho let jako odborná zdravotní sestra na oddělení ARO, v Krajské nemocnici v Ústí nad Labem. I když v průběhu let v oboru nepracovala, zdravotní problematika je stále jejím velkým koníčkem. 

J. T. Holub, homeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mgr. Ivana Ašenbrenerová, novinářka a publicistka

Mgr.  Ivana Ašenbrenerová

Mgr. Ivana Ašenbrenerová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v týdeníku Překvapení, spolupracovala s ČT i TV Premiéra (nyní Prima) a v současnosti je redaktorkou časopisu Maminka. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a alternativní medicínu a vše, co se týká péče o dítě. Je matkou tří synů.

Motto: "Ještě nedávno jsem všechny neduhy, které se u mě i u mých dětí objevily, léčila pouze "klasicky". Neříkám, že jsem skalní odpůrce klasické medicíny, ale na druhou stranu si myslím, že není na škodu obohatit život jinou formou a jinými cestami. Každým dnem se stává aromaterapie víc a víc součástí mého života. Už teď vím, že mi pomohla v několika pro mě významných situacích, které bych dříve řešila jinak. Myslím, že bychom my ženy měly být více ženami a využívat toho, co nám příroda nadělila - třeba s pomocí aromaterapie. A když pro nic jiného, aspoň proto, že provoněný domov je mnohem krásnější." 

Veronika Šujanová, studentka 5. ročníku lékařské fakulty

Veronika Šujanová

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

INZERCE, Bioline Products s.r.o., infolinka:800 414 005

INZERCE

 

Kolektiv Nedoklubko, občanské sdružení

Kolektiv Nedoklubko

Občanské sdružení Nedoklubko podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi. Více informací najdete na webových stránkách nedoklubko.cz

Výtvarné centrum Sněženka

Výtvarné centrum Sněženka

Projekt Výtvarného centra se věnuje zdravotně postiženým a jinak znevýhodněným dětem a mládeži, přijíždí i dospělí klienti.

Prostřednictvím výtvarné činnosti pomáháme dětem nalézt pozitivní vztah k životu a vnitřní uspokojení. Chceme, aby pochopily důležitost vlastní iniciativy pro vstup do života. Prostřednictvím obrázků a keramických výrobků přibližujeme také lidem nelehký život těchto dětí. To je důležité, protože řešení problematiky nespočívá jen ve financích, ale též ve vstřícném postoji veřejnosti. Možnost zapojení do společnosti a vnitřní naplnění jsou nezastupitelné.

Děti jezdí do našeho centra na relaxační pobyty, většinou týdenní. Sněženku provozuje občanské sdružení Unikátní projekty, nestátní nezisková organizace založená v roce 1995. Centrum funguje díky podpoře sponzorů a nadací.

Více informací naleznete na jejich webových stránkách www.snezenka.org

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze