Uši už nás nebolí! Pomohla nám homeopatie!

Bolest v uších...první, co se mi při pohledu na tato slova vybaví je smutný bolestivý výraz dítěte, kterého bolí „ouška“. A zoufalé rodiče doufající, že bolest uší jejich dítěte rychle ustoupí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Váhání, zda jet k lékaři či zda si s bolestí uší zvládnou poradit sami. Těžké rozhodování, často léčba systémem pokus-omyl, jak jen tomu našemu malému pomoci??? Některé děti na bolesti uší trpí více jiné méně, někomu se zcela vyhnou.

Při hnisavém zánětu středního ucha se s ohledem na možné komplikace doporučuje profesionální léčba. Návštěvu lékaře jsem v podobném případě absolvovala i já se svým tříletým synem. Dostali jsme antibiotika, která zánětu pomohla, ale tělu příliš neprospěla. Když se přibližně po 3 týdnech po dobrání antibiotik začaly synovi objevovat stejné příznaky nemoci, zpanikařila jsem, že nás opět čeká léčba antibiotiky a rozhodla jsem se vyhledat pomoc lékaře-homeopata. Paní doktorka nám poradila, jakou léčbu homeopatickými léky máme zahájit a my tak obratem učinili. Bylo pro mě velkým překvapením, když začaly synovi po 2 dnech příznaky nemoci ustupovat, až se do 5 dnů zcela vyléčil. Naše první „homeopatická“ mise skončila skvěle a já se s důvěrou na svého lékaře-homeopata obracím dál.

A jaké léky synovi pomohly?

Po dobu 3 dnů užíval 2x denně 1 tubu homeopatického léku OSCILLOCOCCINUM, následně 2x týdně 1 tubu.

Každý den jsem v malé láhvi s čistou vodou (0,5 l) rozpustila 10 granulí homeopatického léku HEPAR SULFUR 15 CH, kterou syn v průběhu celého dne popíjel.

Velkým pomocníkem při léčbě nám byl homeopatický lék CORALLIUM RUBRUM 15 CH – skvělý lék na zadní rýmu. Koupila jsem 3 tuby a syn lék užíval následujícím způsobem:
1.tuba – 1x denně 5 granulí – vždy ráno
2.tuba – 3x týdně (pondělí, středa, pátek) 5 granulí
3.tuba – tu jsme si schovali pro případ „zadní rýmy“ a otevřeli jsme ji hned při jejích prvních příznacích (1x denně 5 granulí)

Od té doby jsme se k naší velké radosti antibiotikům zcela vyhnuli.

Děkuji paní doktorce za skvělý recept, jak s problémy se zadní rýmou a zánětem uší zatočit!

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
 

zpět
Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze