Bolesti hlavy

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Migréna

  Migrénové bolesti hlavy jsou v mé neurologické praxi častým steskem pacientů. V klasické medicíně se léčebně nabízí podávat jednak léky při záchvatu bolesti, dále pak léky preventivní, aby se počet záchvatů co nejvíce redukoval. Neexistuje však žádný specifický lék, který by byl „vymyšlen“ přímo jako prevence bolestí hlavy. Používají se léky ze skupiny léků na srdce, epilepsii, depresi aj.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Bolesti hlavy

  Bolest hlavy je jednou z velmi nepříjemných situací, se kterou se setká téměř každý a pro někoho bolest hlavy může představovat přímo noční můru. Výskyt bolestí hlavy v populaci se popisuje ještě častější, než je například běžné nachlazení a chřipka.

 • Zdroj: www.snezenka.org | Ilustrační foto

  Migréna

  Bolesti hlavy jsou ve společnosti vnímány jako něco, co obtěžuje. Pochopitelně, že to neplatí vždy. Je to ale jedna z mála bolestí, o které kolují vtipy, což samo o sobě svědčí o tom, jak moc vážně – nevážně, na rozdíl třeba od bolesti zubů, je tato indispozice mezi lidmi brána. Pokud ještě zcela neopatrně tuto bolest nahlas nazvete migrénou a navíc jste žena...okamžitě jste za hysterku a hypochondra, která nevydrží trochu bolesti.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze