Pes, petardy a panický strach

Máte-li doma pejska, už teď jistě přemýšlíte, jak ho co nejlépe ochránit před nadměrným hlukem doprovázejícím oslavy příchodu nového roku. 

Ilustrační foto

Lékem, který pomůže nejen dětem, ale právě i pejskům je Aconitum napellus 15 C. Jeho podání je vhodné při náhlém probuzení, leknutí, panice, strachu. Podává se jednorázově pět granulí při probuzení, úleku.

Jelikož oslavy související s příchodem nového roku trvají většinou několik dní, je možné podávat tento lék i preventivně – každý večer 5 granulí.

Paní doktorka MVDr. Michaela Švaříčková ve své knize „Poznáváme homeopatii aneb Jak šetrně léčit psy a kočky“ při projevech strachu ze tmy a bouřky i při hluku z petard a při ohňostrojích či střelbě, kdy je pes přes den pohodový, avšak v noci neklidný a při bouřce se snaží schovat, doporučuje rovněž podání léku Phosphorus 15 C v dávkování 1x denně, pak postupně omezovat na 1x týdně, až do vymizení projevů obtíží.

Přejeme vám i vašim domácím mazlíčkům veselé, ale klidné oslavy silvestra.


 

zpět

Kolektiv autorů:
Redakce, Lucie Nestrašilová

Redakce

Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Lucie Nestrašilová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze