Pes v pubertě, zranění na staveništi

Naše veselé telátko, 9ti měsíční labrador, se na procházce zcela nečekaně rozhodlo skočit za kočkou na staveniště tahajíc vodítko i mě za sebou. Bláto všude kolem, pustila jsem vodítko a doufala, že mě tentokrát poslechne a vrátí se…

Ilustrační foto

A opravdu na povel „ke mně, ham-ham“ se mi ho ukázkově povedlo odchytnout. Jako správný labrador je náš pejsek chytrý, příkazům moc dobře rozumí, ale vzhledem k tomu, že je v pubertě, na ulici se mu je plnit nechce. Ke všem příkazům musím, ke své ostudě, přidat „ham-ham“, až se za námi lidé otáčí…

Až večer jsem si všimla, že si intenzivně olizuje pravé stehno. Pod hustou srstí jsem objevila mokvající bodnou ránu zřejmě od nějakého drátu ze staveniště. Lokálně jsem ránu vydezinfikovala. K mému údivu našemu labradorovi chutná i dezinfekce. Obávala jsem se, že se mu rána zanítí. Rozhodla jsem se tedy pro kuličky - jako první jsem volila Arniku, dávám ji na každé zranění. Přidala jsem Ledum palustre kvůli specifickému účinku na bodné rány a Pyrogenium, které působí jako intenzivní prevence bakteriální infekce, předchází zanícení rány. Do druhého dne ustoupil otok a pes si ránu přestal tolik olizovat, což nasvědčovalo tomu, že i bolest ustoupila.

Díky homeopatické léčbě se hojení výrazně urychlilo a probíhalo bez komplikací.

Uvedené homeopatické léky můžou v podobné situaci pomoci i Vašim pubertálním mazlíčkům.

Pokud znáte nějaký šetrný prostředek pro pubertální mazlíčky, který by usnadil výchovu k poslušnosti, napište nám do redakce! Mě funguje pouze ham-ham:-)

Nejvtipnější odpovědi budou odměněni! Výherci obdrží skvělou knihu "Poznáváme homeopatii, aneb jak šetrně léčit psy a kočky" od lékařky, odbornice v homeopatii, MVDr. Michaely Švaříčkové. Knihu vydalo před půl rokem nakladatelství Grada a na pultech obchodů již není k dostání! Neváhejte a zapojte se do naší soutěže. Na Vaše odpovědi se těšíme do 10. prosince.

 


 

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze