Stres, únava, psychické poruchy
Jaké jsou typické projevy reakce na akutní stres?
Zdraví je subjektivní pocit pohody psychické, fyzické a sociální. Každý pacient přitom má jiné potřeby a jiné predispozice, jak bude v určitých situacích reagovat, a od toho se také odvíjí, jakou homeopatickou léčbu potřebuje. Typickým případem je reakce na stres, kterým může být zpráva o tom, že máte onkologické onemocnění. Jaké jsou možnosti léčby?
Co nabízí homeopatie proti stresu?
„Jsem ve stresu.“ Kdo z nás si takto občas (nebo i často) nepovzdechne? Stresu se nedá vyhnout. Jde koneckonců o zcela přirozenou reakci organismu, která má za úkol nás ochránit v ohrožující situaci. Problém však nastává, pokud tělo neustálým napětím reaguje i na podněty, které vůbec tak závažné nejsou, nebo překročí-li hladina stresu určitou subjektivní míru. To má pak výrazný dopad na kvalitu našeho života a negativní projevy stresu můžeme pocítit na těle i na duši.
Pozvánka na webinář PSYCHOHYGIENA V PRAXI
Srdečně vás zveme na webinář pro váš seberozvoj s názvem "Psychohygiena v praxi" aneb jak prakticky pečovat o svou psychickou pohodu.
Vyhořelá na mateřské? Děkuji, nechci.
Přeji krásné podzimní dny všem. Vážené ženy, také jste si toho všimly? Že právě vy stojíte v samém středu života vaší rodiny? Že jste pilířem, který roztáčí kolo vašeho rodinného vesmíru? Ať už si to uvědomujeme nebo ne, je to neustálá každodenní práce, kterou našim rodinám naléváme energii do žil - aby byly živé, aby rostly, rozvíjely se, aby byly místem úplného přijetí a bezpečí. Jen málokdo z nás se ale za tuto službu „strážkyně ohně“ dokáže dostatečně ocenit, pochválit, uvědomit si svůj přínos a hodnotu.
Když přetrvává únava po nemoci
S tímto problémem se může setkat každý, malé dítě či mladý jinak zdravý člověk po běžné chřipce, nebo ten, kdo prošel náročnou terapií, třeba i s hospitalizací.
Vliv dlouhodobého stresu závisí i na psychické odolnosti
Dlouhodobý stres má nepopíratelný vliv na lidský organismus. Zajímavé je, že zatímco v běžné populaci se cítí být v takovém stavu až 90 procent populace, těch, kteří své problémy dlouhodobě řeší homeopatií, je více jak polovina. Jsou totiž zvyklí vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.
Bez energie a hrozná únava: zkuste homeopatika!
Malátnost, apatie, vyčerpání. Řada lidí se v těchto dnech cítí energeticky úplně na dně. Proč tomu tak je, jaké mohou být příčiny?
Nespavost
Není nic lepšího, než spravedlivý spánek, praví klasik. Spánek je velmi důležitý pro obnovu duševních i fyzických sil po každodenní práci a pokud trpíme nějakou poruchou spánku, může to časem přinést další zdravotní potíže.
Každodenní životní pohoda je neustálé hledání rovnováhy
Stres nelze paušálně vnímat jako jednu z „civilizačních“ diagnóz, ale spíš jako součást našeho každodenního života. Přiměřený stres nám pomáhá nabudit organismus na zvládání obtížných, krizových i prekérních situací. Problémem je však chronický stres se všemi jeho negativními důsledky, včetně nervozity, podrážděnosti, ale také únavy, vyčerpanosti a problémů se spánkem.
Máte chuť na příklad, nebo raději na koláč?
π („pí“) je písmeno řecké abecedy. Označuje matematickou konstantu udávající poměr obvodu kruhu k jeho průměru. Je to zároveň hodnota obsahu kruhu ke druhé mocnině jeho poloměru. Vyčíslit jej přesně nelze.
Překonejme jarní smutky
Zima nám dala zabrat. Tělo, imunita, psychika. V práci je toho moc, doma ještě víc. K tomu běžný shon, kterému se nedaří vyhnout. Jak překonat stres a smutek?
Podpořte v zimě tělo i duši jednoduchými postupy a buďte fit!
Zima s sebou nese jistá specifika, která nás mohou omezovat. Ale jen v případě, že ignorujeme koloběh v přírodě, jehož součástí jsme i my. Jak tedy zůstat v rovnováze těla, duše i mysli v chladných měsících roku?
Cítíte se v zimě bez energie? Nalaďte se na její specifika
Vítr fučí, mráz zalézá za krk, uši raději ukrýváme pod čepice, zatahujeme krk pod límeček kožíšků. A bude chladněji. V prosinci zamrzá i půda, času se slunečním svitem je méně. Dostaví se temnější dny plné mraků, vlhkosti a chladu.
Od stresu pomůže lepší pracovní rozvrh a dobrý spánek, radí lékařka
Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Eliškou Bartlovou, homeopatkou a praktickou lékařkou. Dozvíte se v něm, jak doporučuje řešit nahromaděný stres a úzkosti, či jaká homeopatika jsou při těchto indikacích vhodná.
Komplexní léčba mimořádné stresové situace 2. část
Pokračujeme v komplexní léčbě postresové situace, nyní po ničivé tornádu na jižní Moravě, kdy se dostavuje únava a vyčerpání, které jsou často doprovázené nespavostí. Které léky můžeme zvolit?