Malé množství plodové vody

Plodová voda poskytuje plodu ideální prostředí k jeho vývinu. Je to čirá tekutina, která je z 99 % tvořena vodou, dále pak glukózou, bílkovinami, močovinou, kreatinem a minerálními látkami. V množství plodové vody se může projevit nepravidelnost – může jí být více, nebo také méně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Snížené množství plodové vody je stav, kdy je v plodovém vejci méně než 500 ml amniové tekutiny. Objevuje se u žen s nedokonale vyvinutou dělohou, v případě amniových srůstů i některých vývojových vad.

Lze při sníženém množství plodové vody vzít na pomoc homeopatii?

„Pěkný den, prosím o radu pro dceru, která je v 5. měsíci těhotenství. Má velmi malé množství plodové vody. Je možnost homeopatické podpory nebo pomoci? Děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla zkušená porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, doporučuji léky:

  • Arnica montana 15 C – 2x denně 5 granulí,
  • China 9 C – 2x denně 5 granulí,
  • Gelsemium semprevirens 15 C – 2x denně 5 granulí.

Moc držím palce.“

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze