Otok nohou v těhotenství

Otok kolem kotníku, otok lýtka. Mnoho maminek v očekávání se právě s tímto problémem potýká. Příčin je vícero: působení hormonu progesteronu, zvýšený tlak na cévní stěny, rostoucí děloha utlačující dutou žílu, nedostatek bílkovin. Tyto otoky se tvoří souměrně na obou končetinách a stav se v průběhu dne zhoršuje. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z tradičních postupů uleví polohování končetin, masáž studenou vodou, dostatečný pitný režim (zejména čisté neperlivé vody) nebo levandulová koupel nohou.

„Dobrý den, jsem ve 31. týdnu těhotenství a začaly mě trápit otoky nohou. V lékárně mi poradili, že mohu zkusit homeopatickou léčbu (Apis mellifica 15 C). Mohla byste mi poradit s dávkováním? Děkuji za odpověď.“

Čtenářce odpověděla zkušená lékařka, homeopatka, MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, ano, Apis mellifica 15 C je správnou volbou při otoku dolních končetin. Užívejte ideálně v pitném režimu. Rozpusťte 10 granulí v půllitru vody. Popíjejte během dne. Nohy polohujte co nejvíce do zvýšené polohy a cvičte přitom s chodidly.“

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze