Téma sezóny: Rekonvalescence po COVIDu

Probíhající pandemie onemocnění covid-19 přináší mnohé problémy, ale řadu pacientů trápí následky lehčeji i hůře prodělaného onemocnění. Pro doléčení a rychlejší obnovu fyzických i duševních sil lze použít i homeopatii.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klinicky se nejvíce můžeme setkat s přetrvávajícím kašlem a dušností, slabostí a únavou, jak psychickou, tak i fyzickou. Řada pacientů si po prodělaném COVIDu stěžuje na přetrvávající ztrátu čichu či chuti.

Z homeopatik lze pacientům doporučit při přetrvávající/-m:

  • kašli a zvýšené tělesné teplotě - Sulfur iodatum 15 C + Pulsatilla 30 C – 2x denně 5 granulí
  • fyzické slabosti - China rubra 9 C, 4x denně 5 granulí + Phosphoricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • psychické únavě a neschopnosti duševní práce - Kalium phosphoricum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • ztráti čichu a chuti - Pulsatilla 30 C + Natrum muriaticum 30 C, 2x denně 5 granulí

Doporučená doba léčby je 14 dní, dále se řídí vývojem klinických příznaků.

zpět
MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera, lékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze