Bolest zad po prochlazení

Akutní bolest zad je obvykle následkem vlhkosti, chladu a větru. I v létě se dá prochladnout. Když se po změně počasí oblečete málo, stačí jemný, chladný větřík, který ofoukne záda, či naopak příliš teplé oblečení, které způsobí, že se zpotíte a poté nastydnete. Proto je nejlepší prevence obléct se vždy podle počasí. Co dělat, když záda už bolí? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné léčit homeopatiky bolest zad. Nastydla jsem v bederní oblasti a bolí mě hýždě a trochu noha. Už to léčím 14 dní léky a stále to bolí. Děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla lékařka MUDr. Jana Šumanová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, užívejte léky:

  • Rhus toxicodendron 9 C + Arnica montana 9 C.

Od každého léku užívejte 3x denně 5 granulí. Nejdřív nechte pod jazykem rozpustit 5 granulí jednoho léku a pak hned druhý lék. Pokud potíže do týdne nepoleví, znovu se ozvěte.“ 

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze