Homeopatická léčba ve sportovní medicíně

"Největší přínos homeopatik ve sportu je v RYCHLOSTI jejich účinku“, říká Dr. Jean-Marcel Ferret, známý francouzský sportovní lékař (v letech 1993 - 2004 byl lékařem Francouzského fotbalového týmu, včetně šampionského týmu World Cup v roce 1998)...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

“Homeopatický lék Arnika Montana můžu podat přímo na fotbalovém hřišti…“ Své zkušenosti s homeopatiky u vrcholových sportovců sděluje ve své odborné knížce „Médecine du Sport, prévention, traitements, homéopathie et nutrition“ (Sportovní medicína, prevence, léčba, homeopatie a výživa).

Homeopatika se za posledních 10 let dostala na popřední místo u řady vrcholových sportovců.

Zeptali jsme se našich pacientů-sportovců, kteří již mají zkušenosti s užíváním homeopatik u běžných potíží a úrazů, v čem vidí přínos homeopatik pro sportovce.

Homeopatika:

• Poskytují rychlou úlevu
• Pokud jsou podané bezprostředně po úraze, snižují krvácení a tím zamezí tvorbě hematomu
• Zkracují rekonvalescenci
• Pokud je podáte včas, často předejdete dalším komplikacím a přechodu potíží do chronicity
• Jsou bez vedlejších účinků
• Nezatěžují játra ani ledviny
• Nezpůsobují návyk
• Nevyvolávají alergické reakce
• Nejsou považovány za doping
• Můžou je užívat i nejmladší sportovci
• Tubička s homeopatiky je praktická na nošení, nezabere moc místa, můžete ji nosit v kapse i během sportu
• Můžete je užívat současně s klasickými léky - například na astma nebo diabetes, pouze je neužívejte ve stejnou dobu (odstup cca 15 minut)
• Jsou levnější než běžné doplňky stravy proti svalové únavě
 

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze