Se sluneční alergií na kolo i k moři – homeopatie v lékárně

Blíží se léto, a tak se naše lékárna plní klienty, kteří se chtějí připravit před odjezdem na dovolenou a nakupují v hojném množství různé léky i přípravky na opalování. Mezi nimi se občas objeví i lidé, kteří trpí tzv. sluneční alergií, kdy se jim po pobytu na slunci objeví nepříjemné kožní potíže v podobě zarudnutí, puchýřků, pokožka svědí, či někdy dokonce pálí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Alergie na sluníčko nemusí vzniknout pouze u moře. Někoho může pěkně potrápit i po pobytu na slunci u nás v České republice, např. po „obyčejném“ výletě na kole.

A přesně jedna taková klientka – nadšená cyklistka – se přišla do lékárny poradit, zda se s tím dá něco dělat.

Doporučila jsem jí, aby 2 týdny ještě před začátkem cyklistické sezóny začala preventivně užívat lék Hypericum perforatum 15 C – 1x denně 5 granulí. Jakmile začne na kole jezdit a slunce bude mít sílu, měla zvýšit dávkování stejného léku na 3x denně 5 granulí. Později radostně hlásila, že jí lék pomohl a moc děkovala.

Později se znovu přišla poradit, že plánuje cestu do exotické země u moře a má obavy, zda jí tam bude lék fungovat. Poradila jsem jí pokračovat v užívání léku Hypericum perforatum, ale k němu přidat ještě lék Natrum muriaticum 15 C, který je vhodný právě na solární alergii při pobytu u moře. Dávkování: nejprve užívat preventivně 2 týdny před odjezdem 1x denně 5 granulí a poté na dovolené u moře 2x denně 5 granulí.

Příznaky sluneční alergie dokáží zmírnit i chladivé přírodní gely, např. Dapis gel, který je vhodný na jakékoli formy svědění pokožky.

Samozřejmostí je při pobytu na slunci dodržovat režimová opatření.

Pokud vás trápí závažnější formy sluneční alergie, vyhledejte raději lékaře-homeopata, který vybere lék cíleně po podrobné anamnéze.

Přeji všem čtenářům pohodovou dovolenou a užívejte si slunce bez obav.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak překonat sluneční alergii - video s dalšími homeopatickými tipy od MUDr. Renáty Sikytové
Jarní sluneční alergie - co dokáže první slunce?
Aby opalování bylo příjemné

zpět
Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina Rybková, Farmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze