Jak zvládnout náročné období po ztrátě někoho blízkého

Když navždy ztratíme někoho, koho jsme měli moc rádi, vždy nás to velmi zasáhne. Smutek a vyrovnání se s touto ztrátou jsou součástí života a díky homeopatické podpoře to můžeme zvládnout lépe, bez extrémních emocionálních projevů a následků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lékem číslo jedna je Aconitum napellus 30 C. Podává se v náhle vzniklých situacích, ve stavu šoku, překvapí nás nepříjemná zpráva. Dávkování: ze začátku velmi často, i po 10 min., nebo rozpustit 10 granulí do 0,5 l neperlivé vody a popíjet. Jak poleví první fáze šoku, pokračujeme 2x denně.

Ignatia amara 30 C – lék ztráty velké lásky. Velká plačtivost, sklony k hysterickým projevům, nesnese utěšování, může se střídat pláč se záchvaty zoufalého smíchu. Dávkování 2x denně.

Natrum muriaticum 30 C – velký smutek, který uzavře do sebe, a své emoce nepustí ven a neuvolní je. Dávkování 2x denně.

Staphysagria 30 C – otázky ,,Proč zrovna nám se to stalo?“, velký pocit nespravedlnosti a třeba i ponížení. Dávkování 2x denně.

Lachesis mutus 30 C – svůj smutek uzavře do sebe, ale uleví se mu, když si o tom s někým promluví a svěří se. Dávkování 2x denně.

zpět
PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze