Oběhová soustava, křečové žíly

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Křečové žíly

  Začíná léto, slunce pomalu pěkně ohřívá zem, teplo je všude kolem nás. S přibývajícím teplem se u mnohých z nás začínají ozývat křečové žíly. Křečové žíly se řadí mezi nejčastější cévní onemocnění.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Šetrná detoxikace lymfy

  Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, lymfatických uzlin a vysoce specializovaných orgánů: brzlíku (thymus), sleziny a mandlí. Lymfatické cévy vedou podél tepen a žil a v jednotlivých orgánech (kromě centrálního nervového systému, kostí, chrupavek a zubů) tvoří jemnou síť drobných cév a odvádí přebytečnou tekutinu, různé odpadové produkty a toxické látky z tělesných tkání. Lymfa se následně vlévá do žilního systému, toxické látky se odbourají v játrech a přes ledviny se vyloučí močí.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Studené ruce a nohy

  Na pocit studených rukou a nohou si nejčastěji stěžují ženy a starší osoby. Někdo má tyto potíže spíše v zimním období, nicméně mnoho lidí tímto neduhem trpí téměř celý rok. 

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Onemocnění oběhové soustavy

  Když pochopíme, jak funguje oběhová soustava, vždy nám to pomůže porozumět možným problémům, které s ní jsou spojeny. Jako lékařka jsem se mnoho let zabývala tím, jak pracuje srdce, co jsou tepny a žíly a co je jejich úkolem, ale plně chápu, že u každého tomu tak být nemusí. Proto vysvětlím, co je to krevní oběh, k jakým jeho poruchám může dojít a to nejdůležitější – jak může pomoci homeopatie při třech vybraných problémech: křečových žilách, hemoroidech a studených končetinách.

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Homeopatie a problémy s křečovými žilami

  Z pohledu čínské medicíny jsou křečové žíly způsobeny poruchou látkové výměny a může za ně zvláště nesprávná výživa a veškeré chemické látky, které přetěžují játra. Jde o stagnaci energie v dolní polovině těla. Náchylnost ke křečovým žilám souvisí s poruchou vazivové tkáně v cévách. Při špatné výživě cévní stěny křehnou, ochabují, vznikají metličky, modřiny a křečové žíly. Homeopatie má několik léků, které mohou pozitivně ovlivnit kvalitu cévní stěny a dají se použít nejen v léčbě, ale i v prevenci tvorby křečových žil, zvláště tam, kde je nějaká genetická predispozice.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze