„Musím být zdravá a šťastná – fit a ve formě,“ říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová, divadelní a televizní herečka oceněná Thálií, známá z muzikálů v Městském divadle v Brně a oblíbeného seriálu Četnické humoresky, odpovídá čtenářům Světa homeopatie na několik otázek.

Ilustrační foto
Zdroj: www.cetnickehumoresky.cz

Ve své herecké profesi potřebujete být fit a ve formě po stránce fyzické i psychické a mít pevný a zdravý hlas. Můžete nám prozradit, co pro to děláte a co vám pomáhá?

Pomáhá mi mnoho věcí: spánek, veselé děti, veselý muž, uklizený dům, vana plná teplé vody, hlasová a dechová cvičení, jóga, zapálený krb... Musím být zdravá a šťastná – fit a ve formě. Má profese je úzce propojená s mým osobním životem, z něho vychází a čerpá, a (nejen) proto je on pro mě na prvním místě. To, abych dokázala být ve „formě“, vyžaduje velkou životní disciplínu, pracovitost a pokoru, kterou musíte hledat každý den. Někdy to není jednoduché, ale mnohonásobně se to vrací a vyplatí.

Jedna z vašich velkých muzikálových rolí je Mary Poppins – vychovatelka malých dětí, která jim ukáže úplně jiný svět, než doposud znaly. Svět plný lásky, radosti, hravosti a fantazie. Jaké hodnoty vkládáte do svých dětí?

Pokud by se nám povedlo vychovat z našich dětí slušné lidi, kteří dokážou být v životě šťastní, tak je můj úkol tady na světě splněn a můžu šťastně odejít.

Jako máma čtyř dětí jistě občas řešíte nachlazení, rýmu, kašel nebo i odřená kolena. Požíváte pro tyto případy i nějaké přírodní prostředky, např. homeopatii, Bachovy esence nebo bylinky?

Snažím se všechno řešit co nejpřírodnější, nenásilnou, nechemickou cestou. Myslím, že je to tak správně, a musím říct, že se nám to docela daří. Máme samozřejmě i naši výbornou paní doktorku, pediatričku, ale naštěstí ji nemusíme moc zatěžovat.

Nejvíc zdraví nás všech řeším s naší paní homeopatkou, která nám ve všem dokáže pomoct a poradit. Umí rozpoznat nerovnováhu těla či duše na mnohem jemnější úrovni, a nemoc tím pádem nemusí vůbec propuknout. Když už jste nemocní, to už je důsledek něčeho, to už je pozdě. Její záběr je široký, takže používáme kromě homeopatie i Jonášovy kapičky, bylinné čaje, Bachovy esence, přírodní doplňky stravy... Naše děti si velmi oblíbily také difuzér s přírodními léčivými esencemi, který si vždy před spaním pustíme, děti vyberou olejíček, na který mají zrovna chuť, a nádherně nás to provoní do spánku a ozdravuje.

Můžete se podělit o svou poslední homeopatickou zkušenost?

Máme doma homeopatika různého druhu. Třeba na úraz (aby ho tělo i duše zvládly co nejlépe). Samostatné máme na úraz hlavy. Já jsem teď používala homeopatika na bolení v krku. Pomohlo mi to báječně, úplně zázračně. Nejvíc asi používáme homeopatika s naším pracovním názvem „První pomoc“, která vždycky kapeme pod jazýček, když na někoho něco „leze“. Je to směs asi šesti homeopatik. Dávám je dětem, když začnou polehávat, posmrkávat, stěžovat si, že je bolí kůže, a podobně. Za den dva je z 90 % síla znovu zpět.
Matka příroda zná a má ty nejlepší léky na světě a nikdo z lidí je nemůže překonat. Rozum prostě takovou kapacitu a možnosti nemá, nedá se nic dělat.

Hodně zdraví a štěstí přeje Alena Antalová.
(Nezapomeňte, že štěstí roste na plodné půdě lásky!)

Zdroj: Alena Antalová

zpět
PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze