"Svou roli na zlaté olympijské medaili měla i homeopatie", říká oštěpařka Barbora Špotáková

Dvojnásobná olympijská vítězka, držitelka mnoha zlatých medailí a světového rekordu, oštěpařka Barbora Špotáková prozradila čtenářům Světa homeopatie, jaké má zkušenosti s homeopatií. 

Ilustrační foto
Zdroj: Eduard Erben

Můžete nám říct, zda vám homeopatie pomohla k dosažení sportovních úspěchů na olympiádě a k zisku medaile?

Jelikož homeopatii používám od jara 2012, kdy jsem byla v nejtvrdším tréninku na olympijské hry v Londýně, a nakonec se mi na nich povedlo obhájit zlatou medaili, tak věřím, že to svou roli sehrálo. Hlavně jsem velmi ráda, že jsem tuto cestu našla, protože mně od té doby pomohla mnohokrát.

Používáte homeopatii i při tréninku a na regeneraci organismu? Můžete se s námi podělit i o svou poslední homeopatickou zkušenost?

Homeopatii používám spíše na celkové vyladění organismu do rovnováhy. Vnějších škodlivých vlivů včetně potravy je okolo nás mnoho a je velmi složité udržet tělo v dokonalé rovnováze na precizní sportovní výkon. Osobně mám pocit, že právě k tomuto spíše preventivnímu účelu jsou homeopatika dokonalá.

K homeopatii jsem se dostala skrze velkou nespokojenost s konvenční léčbou drobného ekzému na noze a netušila jsem, s čím vším tyto zevní příznaky souvisí. Během doby používání této léčby jsem zjistila, že lidské tělo, pokud je v rovnováze, je dokonalý stroj s obrovskou schopností regenerace, kterou stačí jenom trochu povzbudit správně zvoleným homeopatickým lékem.

Asi nejlepší poslední zkušeností bylo, když jsem dostala lék Dulcamara na kašel a za dva dny jsem se zbavila dvouměsíčního trápení, kdy jsem v noci trpěla neustále záchvaty.

Jako máma malého synka jistě řešíte běžné nachlazení a akutní dětské nemoci. Je vám i v těchto situacích homeopatie nápomocná?

Hned od prvních dní mého syna Janka ho léčím homeopatiky a snažím se vyhýbat, pokud to jenom jde, konvenčním léčivům. Očkování absolvoval ovšem kompletní.
Za několik měsíců mu bude pět let a u doktora jsme byli zatím pouze na pravidelných prohlídkách. (Klepu na dřevo – nechci to zakřiknout.)

Autor fotografie: Jiří Kottas

zpět
PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze