Barunka a její příběh se šťastným koncem

Dnes vám přinášíme krásný a silný příběh čtenářky Lenky a její statečné holčičky Barunky, která musela bojovat od první chvíle, kdy přišla na svět. Máme velkou radost, že vše dobře dopadlo, a Barunce a celé rodině moc držíme palce, aby šlo vše tak hezky a pozitivně jako doposud. Současně děkujeme, že se s námi maminka Lenka o své bohaté zkušenosti s homeopatií podělila.

Ilustrační foto
Zdroj: Lenka Matoušková

„Vážená redakce a milí čtenáři Světa homeopatie,

víc jak před rokem jsem napsala, že homeopatie se stala nedílnou součástí mého života. A i dnes na svém tvrzení trvám. Spojení homeopatie a mé osoby je dokonce čím dál silnější. Je to tak fascinující věda, se kterou se cítím v životě mnohem jistější.

Proč Vám to všechno píšu?

Jednak bych ráda opět poděkovala všem odborníkům, se kterými jsem v kontaktu, a portálu Světa homeopatie za cenné a užitečné rady. A především bych těmito řádky chtěla dodat odvahu v použití homeopatik zejména maminkám miminek a malých dětí.

Jsem maminkou téměř čtyřletého rošťáka a bezmála dvouleté princezny. A právě Barunčin příběh Vám chci ve stručnosti vyprávět.

S homeopatií jsem do začátku druhého těhotenství neměla vůbec žádné zkušenosti. Zdolání urputných těhotenských nevolností pomocí homeopatik (Sepia, Ipecacuanha) bylo mou startovní čárou. Tenkrát jsem se přesvědčila na vlastní kůži a uvěřila, že homeopatie funguje.

Dcera se mi narodila předčasně již v 26. týdnu těhotenství s porodními mírami 698 g a 33 cm. Snad i proto jsem o to víc chtěla najít na všechny její neduhy léky, o kterých bych byla přesvědčená, že jsou bezpečné, účinné a bez nežádoucích účinků. Možná Vám to zní jako klišé, ale homeopatie taková je.

Ve zdolávání „běžných” potíží jsem se s důvěrou obracela na stránky a poradny Světa homeopatie. Mám také svou oblíbenou paní magistru v lékárně (Mgr. Šárku Chlebanovou – pozn. redakce) a specifické lékařské diagnózy nechávám ve zlatých rukou paní doktorky-homeopatky.

Také s pomocí homeopatie se nám podařilo zvládnout tyto potíže a onemocnění:

 • novorozenecké a kojenecké koliky – Colocynthis, Magnesia phosphorica,
 • anémie z nezralosti – Ferrum phosphoricum,
 • růst zoubků – Chamomilla vulgaris, Phytolacca decandra, Belladonna,
 • zvýšená teplota, horečka – Ferrum phosphoricum, Aconitum napellus, Belladonna,
 • rýma, nachlazení – Oscillo, Coryzalia, Ferrum phosphoricum, Pulsatilla,
 • posílení imunity – Oscillo, Silicea, Sulfur iodatum,
 • bolest ucha – Ferrum phosphoricum, Arsenicum album,
 • nevolnosti, zvracení, průjem – Oscillo, China, Nux vomica, Ipeca, Arsenicum album,
 • pupeční kýla – Calcarea fluorica,
 • neprůchodnost slzných kanálků – Silicea, Kalium muriaticum, Lachesis mutus,
 • úrazy a poranění – Arnica montana.

Homeopatii teď samozřejmě využívá už celá naše rodina. Zvládáme i školku, alergie… O tom třeba příště. Pokud s homeopatií stále váháte, nebojte se, můžete jen získat.

Lenka Matoušková“

Poznámka redakce: K jednotlivým onemocněním uvedeným v článku je možné vyhledat detailnější popis léčby a dávkování na našem webovém portálu Svět homeopatie.cz.

Celý příběh o malé Barunce můžete shlédnout v následujícím videu, které vzniklo jako poděkování novorozenecké JIP ve Zlíně.

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze