Osobní zkušenost s nutriční terapií

Velmi nás těší, že čas od času dostáváme do redakce e-maily se zpětnou vazbou od čtenářů a čtenářek Světa homeopatie, kteří využívají naši internetovou poradnu nebo jsou klienty našich spolupracujících lékařů či nutričních specialistů a podělí se s námi o své zkušenosti. Moc bychom jim touto cestou chtěli poděkovat. Zpětná vazba je pro naši práci velmi důležitá. Dává nám chuť do dalších kroků a projektů a pomáhá šířit osvětu a inspirovat ostatní. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tentokrát jsme obdrželi příběh maminky Ivy a její dcerky Amálky.

„Dobrý den,

chtěla bych se podělit o zkušenosti s nutriční terapií, které jsme získali u paní Ing. Ludmily Pszczolkové, k níž docházíme na měření alergie na potraviny.

Do nutriční poradny jsme se dostali na základě doporučení naší paní homeopatky, ke které pravidelně docházíme.

Amálka měla dva roky, když trpěla gastroezofageálním refluxem, jenž se projevoval každotýdenními záchvaty (promodrávání, někdy zvracení, atypický křik). Byly nám doporučeny léky, které ale moc nezabíraly, a záchvaty trvaly dál. Krom refluxu nás trápily téměř stálé zácpy. Někdy nešla stolice ven celý týden.

Paní Pszczolková Amálku přeměřila a my jsme dostali přesný výčet potravin, které dcerka jíst smí a na které má alergii. Náš jídelníček se tak rapidně změnil. Museli jsme vyřadit například téměř všechny přílohy, na které jsme byli tolik zvyklí, ale ani jedna z nich jí neseděla. Pečivo, mléko, sýry, mouka, vejce – potravin, jež jsme museli vyřadit, bylo opravdu hodně.

Dnes, ani ne po roce, musím říci, že nám tato změna ale velice pomohla. Zácpami už Amálka netrpí, nemusí tak užívat žádná projímadla a je to už víc jak půl roku, co měla poslední refluxový záchvat, takže jsme před několika měsíci vyřadili i léky na něj. Jsme tak moc rádi, že nás naše kroky zavedly k paní nutriční poradkyni, která nám velmi pomohla, a my ji tímto velice děkujeme.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Iva Římanová.“ 

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze