Opary - homeopatie v lékárně

Jednou ze známek oslabení organismu, snížené funkce imunitního systému a nadměrného stresu je výskyt oparu na rtu. Pro každého z nás je to obtěžující, nepříjemná a často i bolestivá záležitost. Velmi šetrně a účinně zde může pomoci homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základním lékem v první fázi (otok, citlivost rtu, výsev jednoho, nebo více puchýřků naplněných hnisavou tekutinou) je Rhus toxicodendron 15 C. První den je vhodné dávkovat po 1 hodině, další dny pak 4x denně. Pokud nasadíme Rhus už při prvním pocitu, že se na rtu něco děje, můžeme dosáhnout toho, že se opar vůbec neprojeví.

Pokud je ret oteklý, načervenalý, s pocitem píchavé bolesti a ulevuje přiložení studeného obkladu nebo pít studené nápoje, tak přidáme Apis mellifica 30 C. Dávkujeme po půl až jedné hodině do úlevy.

V druhé fázi oparu se tvoří strup, který vzniká prasknutím puchýře a zaschnutím hnisavého obsahu. Zde je vhodné nasadit Mezereum 9 C (pouze na lékařský předpis). Dávkujeme 3x denně do zahojení strupu.

Na podporu imunitního systému v boji s virovou infekcí můžeme přidat Oscillococcinum (2x denně) nebo Engystol (2x denně) po dobu 1–2 týdnů.

Lokálně se opar může potírat tea tree olejíčkem nebo dubovkami.

zpět
PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze