Chceme pejska!

Můj muž si vydechl, když konečně nakoupil všechny potřeby na založení akvária. „Tak, děti, a máme osm parmiček nádherných!“. Za měsíc jejich počet klesl na sedm, neb se jedna zvědavá při čištění akvária, dostala do hadice. Každá návštěva si musela vyslechnout tento napínavý příběh, a to rovnou třikrát - v podání každého z mých dětí.       

Ilustrační foto
Zdroj: Eva Kettmannová

Netrvalo dlouho a děti znovu začaly prosit, abychom radši koupily toho pejska nebo aspoň kočičku. Úspěšně jsme odolávaly této výzvě, máme přeci ještě ježka na zahradě a jezdíme na návštěvu ke kamarádům na farmu.

Během poslední z těchto návštěv si dcera nechala od boxerky vyndat piškot z pusy a domů jsme odjížděli s pláčem. Plakaly všechny naše děti, že jim zlí rodiče nechtějí pořídit zvířátko. Já už jsem vyměkla, souhlasila jsem se psem, jenom abych nemusela pořizovat kočku. Manžel taky vyměkl, souhlasil s kočkou, ale psa nechtěl v žádném případě. Děti chtěly aspoň tři psy, kočku, beránky i koně. Tentokrát se nenechaly jen tak odbít. Trojhlasně prosily od rána do večera a když nepřestaly ani během přímého přenosu hokejového mistrovství světa, můj muž se definitivně vzdal, v té chvíli by byl souhlasil i s pořízením klokana. Tak dobře teda, budiž.

Přemýšlíme společně nad plemenem vhodným do naší rodiny. Tříletý syn měl na návštěvě z boxerů strach, jeho odpověď zní: „Maličkého pejska, který neboxuje!“. Manžel si píše výhody a nevýhody. Ptáme se opět nejmladšího: „Chtěl bys pejska nebo fenečku?“. Po chvilce přemýšlení vážně zahlásí: „Fenečka!“

Kupujeme labradora, prý jsou klidní a hodní. Čokoládovýho. Můj muž přichází z práce každý den s novou šokující zprávou od kolegů, jaké škody zas jejich pes napáchal. A co když bude nemocný, to si budeme pořizovat lékárničku i pro psa?! V knížce „Rádce pro chovatele labradorského retrívra“ od Esther Verhoef-Verhallen je zmínka o homeopatické léčbě u labradorů. Dcera se již těší, jak mu bude sypat kuličky do misky.

Manžel udělal poslední pokus, jak odradit nejstaršího. Podrobně vyjmenoval nové povinnosti, které musí být rozděleny na všechny členy naši rodiny. Nachystal smlouvu o starostlivosti o pejska, kde se náš školou povinný syn měl zavázat k venčení 2x denně, a to za každého počasí (znajíce našeho syna pro jistotu blíže specifikoval - mlha, déšť, mráz, sněžení, vedro...). Je pravda, že náš kluk chvíli váhal, pochopil, že to myslíme vážně, ale nakonec smlouvu podepsal. V tom si dcera vzpomněla, že už je tomu několik dnů, co jsme naposled krmili rybičky...

MUDr. Eva Kettmannová

O homeopatické léčbě vašich (nejen) psích miláčků se můžete dozvědět z knížky úspěšné homeopatky zvěrolékařky MVDr. Michaely Švaříčkové, "Poznáváme homeopatii aneb jak šetrně léčit psy a kočky" z vydavatelství Grada.

zpět
MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannová, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze