Střevní virózy - homeopatie v lékárně

Máme tu jaro a s ním bývá v dětských kolektivech (hlavně školkových) spojen větší výskyt střevních viróz. Jde o virové onemocnění trávicího traktu, které se projevuje hlavně zvracením, nevolností, nechutenstvím a průjmy. Může být doprovázeno zvýšenou teplotou nebo horečkou, bolestí hlavy a celkovou únavou. Je to také vysoce nakažlivé onemocnění, které se velmi rychle šíří nejčastěji právě v dětských kolektivech. Takto nakažené dítě pak může doma nakazit zbytek rodiny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základem léčby je dieta, podávání tekutin a velmi uleví homeopatická léčba:

  • Arsenicum album 9 C – podává se při průjmech nebo pokud je příčinou zkažené nebo těžké jídlo.
  • Nux vomica 9 C – zvracení, nauzea (pocit na zvracení), bolesti břicha. Působí detoxikačně a pomáhá zbavit trávicí systém toxických bakterií a virů.
  • China 9 C – působí na vodní hospodářství v těle a zabraňuje dehydrataci – ztráty tekutin při zvracení, průjmech nebo nadměrném pocení u horečky.

Dávkujeme 3-5x denně 5 granulí pod jazyk. Čím akutnější a výraznější jsou příznaky, tím častěji podáváme. Můžeme také vytvořit koktejl – do 2 dcl vody rozpustíme od každého 10 granulí a popíjet.

Pokud po prodělané viróze přetrvávají příznaky únavy, malátnosti a vyčerpání, podáváme ještě několik dní až týden China 9 CH 2x denně 5 granulí na rekonvalescenci.

zpět
PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová, Farmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze