Proč volí slavní lidé homeopatii?

Víte, že 11 amerických prezidentů, 7 papežů, Charles Darwin, JD Rockefeller, David Beckham, Tina Turner, Cher a Matka Tereza využilo v rámci své léčby přednosti homeopatie?      

Ilustrační foto

Většina lidí v západní společnosti hledá konvenční lékařské ošetření, ale velký počet světově známých lidí, kulturních hrdinů a celebrit se za posledních 200 let léčilo homeopatickými léky. Homeopatie je přírodní medicína, která používá extrémně malé a bezpečné dávky látek z rostlinné, minerální či zvířecí říše, aby pomohlo tělu samo sobě se bránit.

Vysoké dávky klasických léků mají tendenci tělesné symptomy pouze potlačit, zatímco homeopatika svým účinkem napodobují moudrost našeho těla, právě proto se jeví jako správná volba.

KDO využívá léčbu homeopatickými léky?

V dnešní době má homeopatie vedoucí postavení v oblasti alternativní medicíny v Evropě, kdy přibližně 40% francouzských lékařů a 20% německých lékařů homeopatické léky předepisuje a více než 40% britských lékařů odkazuje své pacienty k homeopatům. Téměř 50% nizozemských lékařů považuje homeopatii za účinnou.

Byl jsem poctěn, když mi lékař Jejího Veličenstva královny Alžběty II napsal předmluvu k mé knize (Homeopathic Revolution, Dana Ullman, MPH). Britská královská rodina se léčí homeopatickými léky od roku 1830. Prakticky všechny evropské královské rody využívají k léčbě homeopatii. Tento fakt má původ v historii, která pokračuje až dodnes. Vzdělaní lidé, kteří si mohou vybrat z jakéhokoli typu zdravotní péče, často sami pro sebe a svou rodinu vyhledávají homeopatickou léčbu jako primární způsob léčby. Mezi příběhy, které jsem ve své knize popsal, patří například tyto:

Backham

David Beckham si těsně před Světovým šampionátem v roce 2002 zlomil nohu a následně řekl celému světu, že výborné výsledky jeho léčby má na svědomí homeopatická léčba. Jeho manželka, Victoria Beckham, je rovněž zastáncem této přírodní medicíny.

Tina Turner trpěla na začátku roku 1970 tuberkulózou a rovněž se vydala cestou homeopatické léčby.

Cher trpěla v roce 1987 opakovanou pneumonií a chronickou únavou. Dlouho nemohla nic dělat, až nakonec zvolila homeopatickou léčbu a byla vyléčena.

Nelly Furtado, stejně jako mnoho dalších hudebníků, pravidelně cestuje po celém světě a je známa tím, že využila výhod homeopatie na problémy s jet lagem (pásmová nemoc, aneb syndrom, kterým trpí ti, kteří v krátké době překonají jedno nebo více časových pásem)

Robin McGraw (manželka "Dr. Phil" McGraw) se kdysi pochlubila, že v období menopauzy užívala homeopatické léky na návaly horka. Tyto příznaky po požití léků vymizely a již nikdy se nevrátily.

Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta-Jones užívala při natáčení filmu Chicago homeopatický lék Arnica, s jehož pomoci léčila různé výrony nebo potíže, kterými trpěla z důvodu nadměrné námahy.

Pamela Anderson byla v roce 2002 nakažena hepatitidou typu C a právě homeopatická léčba jí pomáhá dodnes se udržovat v dobrém zdravotním stavu.

Jade Jagger, dcera Micka a Biancy Jagger, trpěla chronickým ekzémem až do doby, dokud nezačala užívat homeopatické léky. Stala se tak vášnivým vyznavačem homeopatie. Homeopatií se od té doby léčí mnoho jejích přátel, kteří ji často nazývají „Dr.Jagger“.

O všech výše uvedených slavných lidech, stejně jako o mnoho dalších literárních velikánech, sportovních hvězdách, lékařích a vědcích, politicích, státnících, šéfech firem a mecenáších, umělcích, hudebnících a duchovních vůdcích se můžete dozvědět více v knize „Homeopatická revoluce“, aneb „Proč volí slavní lidé a kulturní hrdinové homeopatii“ autora Dana Ullmana, v originálním vydání The Homeopathic Revolution: Why Famous People and Cultural Heroes Choose Homeopathy by Dana Ullman, MPH.

Volný překlad z anglického originálu Lucie Nestrašilová
Zdroj:
www.HomeopathicRevolution.com
 

zpět
Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze