Kynologické homeorady

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Lycopodium clavatum – můj „guru”

  Lycopodium clavatum (plavuň vidlačka) je homeopatický lék, který jsem si velmi oblíbila u svých psů a nakonec i u sebe. Musím říct, že jeho použití v oblasti homeopatie je opravdu velmi široké. Je to především lék ledvin, ale široké využití dostal i v celém trávicím traktu (GIT), v oblasti kůže, ale i psychiky. 

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Alergie na pyly u psů

  Tři z mých fenek začaly každé ráno pšikat a slzely jim oči. Nejdříve jsem tomu nevěnovala přílišnou pozornost, ale pak jsem si také všimla, že si třou předními tlapkami oči a okolí čumáku. Že by alergie? 

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Podpora plodnosti u psů

  Žijeme v době, kdy problémy s plodností a otěhotněním řeší nejen spousta žen, ale – a to celkem ve velkém měřítku – i chovatelé zvířat. Čím dál častěji se na mě obracejí majitelé fenek i koček, že mají velký problém s reprodukcí, že fenka či kočka nezabřezne, že se zkoušelo několikeré krytí, různí samci, ale bohužel vytoužená miminka nikde.

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Poranění oka u psa

  Stálo se to náhle, ozvalo se zakňučení a má fena si začala usilovně třít hlavu o svůj pelech a přední tlapkou si stále oko otírala. 

 • Ilustrační foto

  Jak snížit váhu u psa?

  Pokud už vám veterinární lékař pohrozil, že váš čtyřnohý miláček potřebuje akutně něco zhubnout, je to doslova alarm. Lékař nejlépe ví, že nadváha psa opravdu ohrožuje. Mnoho lidí nechápe, že mu tím bohužel velmi zkracují život. Ohroženy jsou nejen klouby, které budou pejskovi znepříjemňovat zbytek života a pěkně ho bolet, ale především srdíčko a dále veškeré životně důležité orgány.

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Hlenovitý výtok z nosní sliznice u psa

  Má fenka německého ovčáka Tara se měsíce potýkala s jakýmsi hlenovitým sekretem, který měla, hlavně po ránu, v nosních dírkách. Očividně jí to vadilo, protože ji to dráždilo ke kýchání a komplikovalo jí to dýchání nosem. 

 • Ilustrační foto

  Homeopatie dokáže zázraky, ale nesmrtelnost zařídit nedokáže...

  V poslední době mne, respektive mé pejsky potkalo opravdu mnoho zlého. Podzim mi vzal dvě úžasné fenky a dva kluci jsou nyní ve velmi špatném stavu a bojují každý den o svůj život. Někdo řekne „to je život“, ale čím dál tím častěji se setkávám dokonce s útoky typu: „No tak jim přece pomoz tou svou homeopatií, když říkáš, že je na všechno – proč si nezachráníš vlastní psy?“

 • Ilustrační foto

  Aktivní pes a homeopatie

  Aktivní nebo pracovní psi a jejich tzv. „doping“ – to je kategorie, kterou začínám řešit čím dál častěji. Mnoho lidí začalo vést aktivní život, sportují, často běhají několik kilometrů denně a jako parťáka si s sebou berou své psy. Další kapitolou jsou vyloženě pracovní plemena, která mají náročné tréninky a závody. Co takovým psům dávat, jaké doplňky? Je to vůbec potřeba? A co homeopatie, nabízí něco?

 • Ilustrační foto

  I psi mají své dny...

  Každý máme občas špatný den, kdy se nám nic nechce, nejradši bychom nevylezli z postele a nemáme náladu na nic a nikoho. Stejně jako muži a ženy mají „své“ dny, tak i naši čtyřnozí miláčci mají na takové stavy právo. 

 • Ilustrační foto

  Zubní kámen u psů

  Jsem chovatelkou malého plemene pejsků (yorkshirský teriér), a tak mi není cizí, že já i lidé kolem mě, kteří toto plemeno vlastní, a další chovatelé/majitelé malých plemen, jako je čivava, pražský krysařík, shih tzu, boloňský či maltézský psík apod., řeší nezřídka problémy s tvořícím se zubním kamenem a s ním související parodontózou. 

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Psincový kašel u psů a jak na něj

  Za sychravého počasí a při změně teplotních podmínek jsem u svých psů začala nejprve pozorovat drobné pšikání. A to hlavně tehdy, když jsem je vypustila na zahradu z teplé, vyhřáté místnosti. V té době bylo venku kolem 5 až 7 stupňů a doma máme cca 24 stupňů. Drobné pšikání se pak u jedné z mých fen v noci proměnilo v dávivý kašel. Vypadalo to, jako by jí něco uvízlo v krku a chtěla se toho za každou cenu zbavit. Dávila se a dávila, z hrudi vycházely hluboké, sípavé zvuky a zvracela chuchvalce hlenů. 

 • Ilustrační foto

  Geriatrie aneb péče o psí seniory

  Stáří s sebou přináší mnoho komplikací. Tělo i mysl postupně ztrácejí svou sílu a energii, hrozí různé zdravotní potíže od bolestivosti a ztuhlosti kloubů po nemocné srdce a v pokročilém věku i demence stejně jako u lidí. Velmi často se u psů ve stáří objevuje i cukrovka a epileptické záchvaty. Samozřejmostí je postupná ztráta sluchu a zraku. 

 • Ilustrační foto

  Duhový most – poslední cesta našich chlupatých miláčků

  Všichni se jednou vydáme na svou poslední cestu. Nejinak je tomu u našich zvířecích lásek. Nikdo na to nechce raději ani pomyslet, ale jednou to prostě přijít musí. Každý majitel mi potvrdí, že je to jeden z nejsmutnějších dnů života a nejde se na to zcela připravit. Konec přijde někdy rychle a nečekaně, jindy zvířátko bojuje po dlouhý čas a my už předem víme, že se to kvapem blíží. Upřímně nevím, která z variant je lepší, ale osud nám na vybranou většinou nedá. 

 • Zdroj: Ing. Jana Dytrychová | Ilustrační foto

  Zánětlivé onemocnění mozku u fenky

  Přišlo to z ničeho nic a nikdo pořádně neví, proč se to stalo. Fena, 3 roky stará prvnička, měla komplikovaný porod končící císařským řezem. O svá štěňata se nicméně dobře postarala, odkojila je, odstavila a zhruba po 5 měsících po porodu začala být hodně unavená a mnohem více spala.

 • Ilustrační foto

  Arsenicum album - mocný lék s děsivým názvem

  „Ty dáváš svým psům jed?“ ozvala se zcela rozhozená jedna má známá, když mě viděla s tubičkou léku Arsenicum album v ruce. Do té doby mne tato reakce ani nenapadla, ale v poslední době se občas s podobným údivem setkávám, proto je asi na místě, abych vás s tímto lékem trochu seznámila. 

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze