Proč homeopatie?

Homeopatie je šancí, jak zlepšit zdravotní stav, jakého dvěma, třemi známějšími léky nelze často dosáhnout. Současně je v homeopatii dobré si povšimnout odlišnosti a naopak blízkosti příznaků různých homeopatických léků. Stejně jako můžeme podle botanického klíče určit jedinečnou rostlinu, naučíme se i zde brzy výstižně popsat obtíže našeho vlastního dítěte nebo nás samých. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

Pokud pochopíme, jak homeopatie funguje, dokážeme se vcítit do jeho duše a osobnosti. Ve zdraví a pohodě, ale i v nemoci a ve stresu.

Není to nijak těžké, chce to jen se soustředěně dívat a vnímat všemi smysly. Nefunguje-li nám při výběru léčby jeden lék, můžeme podle podrobnějšího popisu příznaků a obtíží, úspěšně najít lék další, lepší. Neexistuje například jen jedna kojenecká kolika, kterou trpí všechny děti stejně. Každé postižené miminko mívá tu svou. Stejně jako rýmu! U každého z nás se rýma projevuje osobitě, máme své vlastní projevy a příznaky, které se v čase rozvíjejí různým způsobem. Univerzální chemické kapky pro všechny se stejným složením skoro nic neřeší. Paleta homeopatik však ano.

Věřte, není to složité, chce to jen zkoušet. Znovu a znovu. Rizika nejsou, vedlejší účinky chybějí. Tak proč to nezkusit?

V ordinacích, kde se léčí homeopatiky, je v mnoha rodinách samozřejmostí homeopatická lékárnička. Se spoustou běžných nerizikových obtíží se do ordinací přestává docházet. Není totiž často brzy, co řešit.

Homeopatie začíná měnit náš pohled na nemoc, zdraví i celý lidský život. Nemusíme se stávat homeopaty, ale můžeme směřovat k vnitřní svobodě. Hlavně proto, že současný svět nabízí spíše opačnou, masivně manipulovanou, variantu existence člověka. Obrazy léků jsou souborem mnoha homeopatických poznatků. Mohou vést k léčení problémů konkrétních jedinců. Abychom je mohli více podpořit či z nich snímali některá trápení, na která ani moderní medicína nemá recept. Pak může být náš vlastní svět bezpečnější, a tím i šťastnější.

Zdroj: Kniha „Homeopatie a děti“, Autor: MUDr. Tomáš Karhan, Vydavatelství Grada Publishing, a.s., www.grada.cz
 

zpět
Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze