Homeopatie a práce
Moudré podnikání žen
Rádi bychom našim čtenářkám představili projekt zaměřený na podporu žen, které začínají s vlastním podnikáním. Ve Světě homeopatie pravidelně zveřejňujeme příběhy žen, kterým tento projekt pomohl v náročné životní etapě. Naše externí spolupracovnice Bc. Eva Leňová se aktivně podílí na činnosti Klubu Moudrého podnikání žen. Díky ní máme o tomto projektu informace z první ruky. Doufáme, že bude inspirací i pro vás nebo ženy ve vašem okolí.
K čemu máme talent?
I ve světě "velkého" businessu se poslední dobou začíná hovořit o tématech jako je udržitelnost podnikání, firemní zodpovědnost a vznikla dokonce iniciativa Slušná firma. Konečně, řekne si nejedna žena. Obyčejné lidské hodnoty jako slušnost jsou totiž často tím, co ženám brání se v podnikání prosadit, jak jsme poznali v rámci nejrůznějších aktivit Klubů Moudrého podnikání žen a spřízněných skupin.
Hodnocení pracovního výkonu – na co se připravit a co nepodcenit?
Pravidelné hodnocení pracovního výkonu je nedílnou součástí moderní personalistiky. Cílem hodnocení je poskytnutí zpětné vazby k výkonu zaměstnance a vyhodnocení tzv. Key Performance Indicators (KPI's).
Zkušební doba – je třeba mít strach?
V podstatě každý zaměstnanec se při nástupu do nové práce setkává s takzvanou zkušební dobou, která ale pro některé nové zaměstnance může být zdrojem extrémního stresu. Uspěji v nové pozici? Budu pro ně dost dobrý/dobrá? Co když mě ve zkušební době vyhodí? Co potom?
Čeká Vás povýšení na manažerskou pozici?
Růst v organizační struktuře může mít pro někoho podobné důsledky jako výhra v loterii. Ne jednomu výherci se již stalo, že přestože vyhrál v loterii obrovské jmění nakonec si ho vůbec neuměl užít. Ba co víc, ztratil přátelé a známé, kteří se v podstatě k tomuto „bohatství“ také neuměli postavit. Je to zvláštní, že naše přání, která máme nás v některých případech dostanou do situací, které jsou spíše prekérní.
Pracovní a životní vyhoření
Jak dávat do toho, co děláme maximum, být užitečný, cítit, že je život smysluplný a přesto nevydat víc než je zdrávo? Kde najít klíč k tomu, abychom pracovně nevyhořeli?
Pracovní DEMOTIVACE
Možná se někdy divíte, jak to, že někteří lidé, kteří dosáhli vrcholu v profesním žebříčku a pracují na zajímavé pozici v rámci velké či malé, české či mezinárodní firmy, přesto nejsou šťastni, ba co víc se potýkají s negativními pocity demotivace a špatné nálady.
Podnikání je cesta
Náš svět je zaměřený na úspěch. Přitom kritéria, která ukazují, zda ve svém životě a práci úspěšní jsme, jsou poměrně přísná. Většina z nich je čistě materiálního rázu a kategorie jako „spokojenost s vlastním životem“ nebo „dobré zdraví“ k nim nepatří. Úspěšný člověk samozřejmě nemocný být nesmí, ovšem hlavně proto, že musí pracovat neustále a nemoc nemůže být důvodem nesplnění nějakého úkolu nebo nedokončení nějakého projektu.
Podnikat je třeba moudře
V současné době si spousta žen hledá vlastní cestu, své místo v životě a pracovní uplatnění. Některé se díky tomu ocitnou v „tvrdém“ podnikání, což jim obvykle časem přináší nepříjemně vnímanou ztrátu ženskosti spojenou s jistými zdravotními problémy. Jiné ženy se naopak obrací k duchovním cestám, usilují o vnitřní svobodu a naplnění, což jim ovšem někdy přináší nepříjemnou finanční situaci a odpojení od žité reality.
Hodně pracujete a špatně spíte?
Čas od času se může stát, že se člověk dostane do situace, kdy pracovní povinnosti překročí jeho pomyslnou míru. V těchto situacích je potom těžké nechat úkoly v práci, aby počkaly na další den a člověk si je nosí ve své hlavě domů.
Podnikání ženám sluší
Rychlý vývoj naší společnosti nám přináší náročné životní situace provázené nejistotou, psychickou i fyzickou zátěží a s nimi spojenými zdravotními obtížemi, jež nám však mohou být i impulzem k zamyšlení nad vlastním životem.
Jak zvládat pracovní stres?
...aneb uchopte svoji individuální strategii zvládání stresu a tu používejte pro svůj klid. Dnešní uspěchaná doba je plná stresu. Existuje spousta doporučení, knih a návodů, jak se ve stresové situaci zachovat, co dělat a jak stres zvládnout. Na zvládání náročných situací je ale užitečné se dívat očima jednotlivce. Pochopení a využívání vašich individuálních strategií zvládání stresu vám může být velkým pomocníkem.
Pracovní pohovor a homeopatie, aneb jak se připravit a co nejlépe uspět při hledání nové práce?
Pokud budete pracovní pohovor vnímat jako jedinečnou příležitost zaujmout personalistu svými předchozími zkušenostmi a úspěchy, je pravděpodobnost, že postoupíte do dalšího kola, mnohokrát vyšší.
Co při střesu nedělat?
Způsobům, které působení stresových vlivů zmírňují, jsem se věnovala v článku „Jak zvládat pracovní stres?“ Nyní se zaměříme na ty přístupy zvládání stresových situací, které naopak působení stresu spíše zesilují a tím snižují naší psychickou pohodu.
Ztratil jsem práci. Co bude teď?!
Organizační změny mají v našem pracovním prostředí své stabilní místo. Stále se někde restrukturalizuje a zefektivňuje, ale důsledky jak pro ty, kteří ve firmě zůstanou, tak pro ty, kteří z ní odcházejí, bývají čím dál tím náročnější.