Tipy z blogů

  • Zdroj: Margit Slimáková | Ilustrační foto

    Naše hlava rozhoduje o efektivitě léků, stravy i pohybu

    Dlouhodobě doporučuji zdravé jezení a pohyb. Jenomže se zdá, že na výživového poradce, na fitness trenéra, na zdravé jídlo a sport můžete klidně zapomenout. Možná si vystačíte jen s vlastním přesvědčením o prospěšnosti toho, co v životě běžně děláte. 

  • Zdroj: blog.aktualne.cz | Ilustrační foto

    Sisyfe, tvoje velkolepá neomylnost nebes se dotýká

    Anamnéza je pro diagnózu a z ní vyplývající postupy podstatná, jako nic jiného. Anamnéza neznamená odškrtat si během tří minut, na co vymřeli příbuzní a kdy začala menopauza (podle Cimrmana období, kdy vzpomínka na jakékoliv jméno, v pražštině meno, vyvolá dlouhou myšlenkovou pauzu), nýbrž práce podobná luštění palimpsestu. Cesta k pramenům bývá svízelná, jak dokládá historie týkající se princezny Lady, ano, té se zlatou hvězdou na čele, trojí výbavou od Vuitona (kolekce, které si žádný módní nadšenec nemůže nechat ujít) a jedním myším kožíškem. Na dotaz, proč tato adolescentní dívka riskující, že se dostane do pátrací relace v televizi, že ji lapnou a že skončí v pasťáku, uprchla z domova? Všichni říkají, že za to může Kazisvět.

  • Zdroj: Freeimages | Ilustrační foto

    Rakovina z masa? Ne tak rychle!

    Z dnešních blogů nás zaujal článek PharmDr. Margit Slimákové, která reaguje na vyhlášení WHO ohledně konzumace masa. Prospívá maso – anebo neprospívá? Paní Slimáková ve svém textu rozlišuje, zda konzumujeme maso z velkochovů, anebo upřednostňujeme maso od farmářů. Vyjadřuje se k množství zkonzumovaného masa i podávání uzenin dětem ve školních a předškolních zařízeních...

  • Ilustrační foto

    Výuka zdravé výživy na lékařských fakultách

    Jestliže životní styl ovlivňuje zdravotní stav obyvatelstva zhruba 50%, tak je na místě se ptát, kolik času je věnováno tomuto tématu na lékařských fakultách.

  • Ilustrační foto

    Zdravotník a pacient jako partneři? Utopie, nebo nezbytnost?

    Není tajemstvím, že základem úspěšné terapie nemocí je dobrý vztah mezi pacientem a lékařem. Pacienti, kteří se aktivně zapojují do svojí terapie, zůstávají zdravější, v nemoci se rychleji zotavují a žijí déle. Jistotou úspěšného vyléčení proto není ani sebelepší lékař, který správně určil diagnózu a navrhl terapii, pokud nezíská důvěru pacienta, který bude mít vůli správně navrženou terapii dodržovat.

  • Zdroj: Margit Slimáková | Ilustrační foto

    Nikdo není kyselý

    Na internetu a v některých knihách koluje hned několik verzí tzv. alkalické diety. Zjednodušeně můžeme říci, že co expert, to nové doporučení, jak omezovat „kyselinotvorné potraviny“ anebo které zázračné alkalizující prášky, čaje a elixíry polykat. Potřebuje je někdo?

  • Zdroj: www.margit.cz | Ilustrační foto

    Zabíjení není řešení

    Na základě mikrobiální teorie vzniku nemocí desítky let zabíjíme mikroby v našich tělech a v našem okolí. Dnes už si postupně uvědomujeme, že některé boje prohráváme, a úplně nejnovější hypotézy naznačují, že namísto boje potřebujeme budovat rovnováhu. Zdá se, že mnohem důležitější než jednotliví mikrobi je zdravá mikrobiální rovnováha celého našeho organismu.

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze