Bolesti zad

 • Ilustrační foto

  Bolesti zad

  Dříve lidi bolely záda z těžké práce, bylo to fyziologické a odpočinek to většinou spravil. Dnes už je vše jinak, těžkou práci za lidi naštěstí sice vykonávají stroje, ale bohužel bolestí zad přibývá. Je to způsobeno sedavým zaměstnáním a nedostatkem pohybu. 

 • Ilustrační foto

  Bolesti zad nejen při práci s počítačem

  Kdo by si někdy nepostěžoval na bolesti zad? Například čísla ve Velké Británii ukazují, že každý rok se 1,1 mil. lidí nad 15 let radí se svým praktickým lékařem kvůli bolestem bederní páteře. Bolesti zad jsou spolu s bolestmi hlavy nejčastějším druhem bolestí, s nimiž se praktičtí lékaři setkávají. Ať už akutní, či chronickou bolest zad pravděpodobně každý z nás již někdy zažil. Působí zde mnoho možných vyvolávajících faktorů, jako jsou naše vrozená konstituce, pohybové stereotypy a návyky, pracovní zatěž, zvedání břemen, způsob prožívání emocí a také stav vnitřních orgánů.

 • Ilustrační foto

  Chronické bolesti zad - když bolest nejde snést

  Bolest je velmi užitečný příznak, kterým naše tělo volá o pomoc. Mnohdy nám říká, že dlouho děláme něco špatně, přetěžujeme se, nejsme schopni včas ventilovat svoje pocity, dusíme je v sobě, a tím si ubližujeme. Jednoho dne si naše tělo řekne: a dost! Dostaví se bolest. Mnohdy právě bolest zad nebo hlavy. Úporná, nepřestávající, unavující. 

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Skolióza

   Skolióza je trojrozměrná deformita páteře, která nejvíc ohrožuje v dětském věku. Jaké jsou aspekty její léčby a na co si dát pozor…  

 • Zdroj: Shutterstock | Ilustrační foto

  Výhřez meziobratlové ploténky

   Výhřez meziobratlové ploténky je dnes velmi častou diagnózou, proč tomu tak je a co s tím…

zpět
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze