Potíže s prostatou

Častým problémem mužů, zvláště od určitého věku, bývají obtíže s prostatou. I tady homeopatie pomůže.  

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Svůj homeopatický lék si nejlépe vyberete podle projevů vaší nemoci. Nejčastěji užívanými homeopatickými léky jsou:

  • Staphysagria 15 C - je lék, který se podává při zbytnělé prostatě, kdy si pacient stěžuje na časté močení, při kterém nedochází k úplnému vyprázdnění a pacient se snadno vzruší. Zhoršení stavu nastává po emocionálních zážitcích, kdy člověk pociťuje zlost, ponížení, je velmi přecitlivělý a zhoršuje se chladem a v noci. Tito pacienti mají také sklony k bolestem břicha nebo snadnému zablokování páteře. Lék podáváme v dávce 5 granulí 2x denně.
  • Aurum metallicum 15 C - tento lék pomáhá u zbytnělé prostaty s pocitem stálé potřeby močit a s bolestí při močení. Stav se zhoršuje v noci, brzy ráno a chladem. Spouštěcím momentem bývají v tomto případě dlouhotrvající starosti, úlek, pocity stísněnosti. Tito pacienti často trpí hypertenzí a mají sklony k depresím. Lék podáváme 2x denně 5 granulí.
  • Conium maculatum 9 C - je lékem bolestivého přerušovaného močení, které vzniká následkem překážky v močových cestách - nejčastěji zduřením prostaty. Stav může být doprovázen předčasnou ejakulací a často bývá následkem dlouhodobé pohlavní zdrženlivosti. Stav se zhoršuje požitím alkoholu. Lék podáváme v 2x denně v dávce 5 granulí, v případě impotence v ředění 15 C 1 – 2x denně. Lék je pouze na lékařský předpis.
  • Phosphoricum acidum 15 C - lék na impotenci, který je indikovaný v případě, kdy impotence vznikla následkem přetížení, dlouhodobé emocionální zátěže nebo po prodělaném onemocnění. Pacient má pocit, že je toho na něj příliš, nedokáže se soustředit, cítí se jako omámený, má závratě, pocity tlaku v hlavě, je vyčerpaný a touží pouze po odpočinku a spánku. O sex nemá vůbec zájem, zhoršuje se světlem, hlukem, chladem a zlepšuje se teplem. Lék podáváme 2x denně 5 granulí.
  • Selenium 15 C - je dalším lékem na impotenci. Je určen pro pacienta, který touží po sexu, trpí ale nedostatečnou erekcí, předčasnou ejakulací a nočními polucemi. Ke vzniku problému vede fyzické a psychické přetěžování, alkohol, větší množství kávy a nedostatečné množství spánku. Pacienti také často trpí vypadáváním vlasů, které se mastí, kůže je také celkově mastnější, může se vyskytovat akné nebo šupiny ve vlasech. Lék podáváme 2x denně 5 granulí. Lék je pouze na lékařský předpis.

Potíže s prostatou i impotencí řeší několik dalších homeopatických léků, které jsou pouze na lékařský předpis a indikovat by je měl lékař homeopat.

Poznámka redakce: Paní doktorka Kateřina Formánková je spoluautorkou úspěšné knihy "Poznáváme homeopatii", kterou můžete koupit v běžné síti knihkupectví nebo u nakladatelství Grada.

zpět
MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánková, lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze