Odvykání kouření pomocí homeopatie

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Zkusili jste již mnoho způsobů, ale cigareta vás nakonec přemohla? Vyzkoušejte homeopatii!

Ilustrační foto

Metoda odvykání kouření pomocí homeopatie má tři pilíře :

  • zmírnění touhy a chuti na cigaretu
  • ovlivnění abstinenčních příznaků
  • specifická detoxikace organismu pomocí homeopatických léků.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 CH - a to 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu – zde je ještě možné kouření, ale udělejte vše pro to, abyste snížili počet vykouřených cigaret o polovinu.

Další kroky budou již bez cigarety v ruce!!!

  1. Zmírnění touhy po cigaretě – TABACUM 30 CH – 2x denně 5 granulí – první dávka bude co nejdříve po probuzení - vyberte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost – dejte přednost léku LOBELIA 9CH 2x denně 5 granulí (efektem je lék podobný Tabacum).
  2. Abstinenční příznaky pomáhají řešit tyto léky: STAPHYSAGRIA 15 CH – pocit ztráty, přecitlivělost. Dále IGNATIA AMARA 15 CH - stesk, lítost, proměnlivá nálada. 
  3. Zácpu a neklid řeší NUX VOMICA 15 CH
  4. „Neklidné ruce„ pomáhá ovlivňovat KALIUM BROMATUM 30 CH.

 Všechny tyto léky užívejte 2-3xdenně 5 granulí.

  • Specifická detoxikace organismu po kuřáckém období. NATRUM SULFURICUM 15 CH – 1x denně 5 granulí.

Pozn: Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 CH (vyvolání odporu k cigaretě): 5 granulí léku nechte rozpustit ve 2 dcl převařené vody – po dobu 1 minuty tímto roztokem si vyplachujte ústa - to budete dělat před vykouřením každé cigarety.

zpět
MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartlová, lékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze