Nejistota a strach

Tématem strachu ze selhání jsme se v našich článcích zabývali už několikrát. O tom, že je to stále aktuální, svědčí i dotazy z poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tréma a nejistota se mohou projevovat různě. Někdy je to bušení srdce, tlak v hrudníku, pocení a třes rukou apod. Vždy jde ale o totéž: o obavu ze selhání před cizími.

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Mám syna, studuje konzervatoř. Výsledky má výborné, ale začíná mu to trošku přerůstat přes hlavu. Špatně zvládá kritiku, všechno bere osobně. Učitel na hru mu říká, že se snaží tolik, že pak dělá (drobné) chyby. Jsou to rady, ale on to vnímá jako selhání. Došlo k tomu, že se necítí psychicky dobře, nedokáže se uvolnit a má strach, že bude něco špatně. Proto vás prosím, zda byste mi mohla poradit nějaká homeopatika. Moc vám děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zkuste tyto léky:

  • Lycopodium 15 C – 5 granulí ráno,
  • Staphysagria 15 C – 5 granulí večer,
  • Gelsemium 30 C – 5 granulí před vystoupením, nebo hrou před učitelem.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze