Klíšťata a homeopatie

Na nedávno proběhlé konferenci HRI v Londýně byla prezentována velmi zajímavá agrohomeopatická studie z Brazílie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klíště piják tropický je velmi rozšířené v zemích Afriky a Latinské Ameriky a přináší zejména na hospodářských zvířatech velké ekonomické ztráty. Jeho chemická likvidace je ale komplikována narůstající rezistencí vůči těmto přípravkům. Dr. Talita Naderová a její kolegové provedli v roce 2018 studii na dvou farmách v Brazílii s použitím kombinovaného homeopatického přípravku, který byl denně podáván dojnicím. Výsledkem bylo snížení postižení dojnic tímto parazitem o 80 % a u těch, které přesto byly napadeny klíšťaty, tato byla menší a scvrklejší oproti obvyklé podobě. Účinek kombinovaného homeopatického přípravku proti klíšťatům byl prokázán následně i in vitro.

Zdroj: Nader T. T. et al., Use of homeopathic complex in the control of dairy cattle ticks, poster na HRI konferenci v Londýně

zpět
Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze