Téma sezóny: Alergické potíže - homeopatie v lékárně

I když to zatím venku nevypadá, jaro se pomalu blíží, příroda se zanedlouho bude probouzet k životu a není snad nikdo, kdo by se na toto půvabné období netěšil… A přesto… Nemalé procento populace očekává nástup jara s obavami. S kvetoucí vegetací přicházejí jejich pravidelné sezónní alergické potíže, jako rýma, podráždění očí, dušnost, kašel.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lidé trpící alergickými potížemi, kteří měli možnost vyzkoušet účinky homeopatie, vědí, že existuje velmi účinná pomoc homeopatických léků v prevenci i v léčbě příznaků. Přínos homeopatie je o to cennější, že pacienta neohrožuje nežádoucími účinky chemických léků a rizikem návyku.

Tito pacienti vědí, že pokud si asi měsíc před očekávaným výskytem prvních potíží přijdou do lékárny pro homeopatické kuličky, výrazně tím zlepší průběh alergických potíží, zamezí projevům nemoci nebo zmírní její příznaky.

Doporučuji užívat asi měsíc před prvními projevy:

  • Poumon histamine 15 C - dávkování: 5 granulí 3x týdně (pondělí, středa, pátek)
  • Pollens 15 C - dávkování: 5 granulí 3x týdně (úterý, čtvrtek, sobota)

V období propuknutí příznaků je možno v tomto dávkování pokračovat, případně terapii doplnit o léky podle konkrétních příznaků - například:

  • Allium cepa 9 C u pálivé vodnaté rýmy,
  • Nux vomica 9 C u ucpaného nosu s kýcháním

nebo:

  • Euphrasia 5 C u podráždění očí.

Doporučené dávkování je podle intenzity příznaků 2x až 5x denně 5 granulí.

zpět
Mgr. Šárka Chlebanová

Autor: Mgr. Šárka Chlebanová, Lékárna Salvia, Zlín

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Plná verze